دکتر سیما مظفر جلالی
info@drjalali.net
آدرس ایمیل مدیریت
02188263428
تلفن تماس مطب
9 صبح تا 19 شب
ساعت کاری

رفع تیرگی واژن ، سفید کردن واژن | بررسی و طریقه رفع تیرگی واژن

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

اکثر خانم ها به زیبایی تمام بخش های بدن ، بسیار بها میدهند ولی باید به این موضوع توجه داشته باشند که تغییر رنگ برخی از قسمت های بدن از جمله تیرگی واژن ناحیه تناسلی، یک موضوع شاید طبیعی محسوب شود بدین سبب اکثر افراد به دنبال رفع تیرگی واژن هستند .

در اکثر افراد ناحیه مدیترانه و خاورمیانه مخصوصا افرادی که پوست به نسبت تیره تری دارند رنگ برخی نواحی بدن مانند ناحیه تناسلی تیره تر از دیگر نواحی بدن است  که موجب دغدغه و نگرانی بسیاری از خانم ها نسبت به زیبایی و جذابیت ظاهری شان شده  و باعث میشود اعتماد به نفس کمتری در روابط جنسی خود داشته باشند.

اگر تیرگی ناحیه تناسلی یکی از دغدغه های تهدید کننده زیبایی شما به حساب می آید نیاز به هیچ گونه نگرانی نیست  زیرا علم پزشکی مانند بسیاری از حوزه های دیگر این مشکل را به آسانی برطرف میکند.

قبل عمل رفع تیرگی واژن و بعد عمل رفع تیرگی واژن

در ادامه راهکارهای متفاوت برای سفید کردن واژن و مزایا و معایب هریک از این روشها را بررسی میکنیم

البته قبل از انکه برای درمان و رفع تیرگی واژن (اندام تناسلی زنان ) توصیه ای داشته باشیم بهتر است علت را بشناسیم تا با حذف و کاهش این موارد به طور طبیعی طیف رفع تیرگی واژن را سرعت ببخشیم.

اصلی ترین علل تیرگی واژن :

همان طور که موی داخل بینی از ورود باکتری ها و گرد و غبار جلوگیری می کند. موی دستگاه تناسلی هم از ورود باکتری به داخل واژن جلوگیری می کند. باکتری های ناحیه تناسلی از دو دسته خوب و بد تشکیل شده اند. باکتری های خوب سبب می شود تا محیط واژن قلیایی شود و سبب از بین بردن باکتری ها شده و محیط سالمی را به وجود می آورد. بافت پوست این ناحیه زبر و خشن است و این بافت در اثر سایش ران و لباس های تنگ و نامناسب تیره تر از پوست بقیه بدن می شود.

تیرگی واژن به دلایل مختلفی میتواند ایجاد یا تشدید شود، که به صورت کلی موارد زیر میتوانند عامل تیرگی ناحیه تناسلی باشند.

 • ژنتیک : پوست برخی افراد به صورت ژنتیکی در بعضی قسمت های بدن تیره تر است که ناحیه تناسلی هم جزو این مناطق است و دردوران بلوغ شدت پيدا می كند
 • پوشيدن لباس های تنگ و غير نخی : پوشش  هایی که سبب گرم شدن و در نتیجه عرق کردن اندام بدن میشود سبب ایجاد اصطکاک در کشاله های ران و ناحیه تناسلی میگردد . نتیجه این اصطکاک در دراز مدت سیاهی پوست خواهد پود .
 • افزايش سن :همزمان با افزايش سن بدليل تغييرات هورمونی بافت ناحيه تناسلی دچار تيرگی می گردد.
 • اصطكاك و سایش پوست ناحيه تناسلی بر اثر برخی ورزش ها
 • نژاد : بانوان ناحیه مدیترانه، خاورمیانه یا از نژادهایی با پوست تیره
 • استفاده از ژیلت و یا تیغ کهنه برای اصلاح موهای واژن
 • بیماری هایی مانند : بیماری دیابت، بیماری آدسونس، مشکلات هیپوفیز، کم کاری تیروئید یا کسانی که تحت درمان هورمون رشد هستند
 • برخی از داروها ، با استفاده از برخی داروهای خاص شما متوجه تغییر رنگ پوست واژن خواهید شد که در این صورت با تجویز پزشک برای قطع و یا کاهش دفعات مصرف اقدام کنید. 
 • استفاده از لباس زیر (شورت ) پلی استری غیر گیاهی:علاوه بر انتخاب جنس مناسب و ضد حساسیت لباس زیر بایستی روزانه آن را تعویض کنید.
 • هورمون های و اختلالات هورمونی
 • استفاده زیاد از تیغ و ژیلت برای از بین بردن موهای واژن

 

همچنین در زمان تحریکات جنسی ، افزایش جریان خون در اندام های تناسلی بیشتر می شود جریان خون بیشتر، با تورم ناحیه تناسلی و لوبریکاسیون واژن همراه می باشد این رخدادها، نخستین علامت های ظاهری تحریک جنسی هستند تیره شدن رنگ کلیتوریس (یکی از نقاط تحریک پذیر اندام تناسلی زنان) و لب های داخلی ناحیه تناسلی نیز تغییرات دیگری هستند که در اثر تحریک جنسی ایجاد می شوند مدتی پس از توقف تحریک جنسی، یا پس از رسیدن به ارگاسم ( نقطه اوج لذت جنسی )، علامت های ذکر شده از بین می روند و روشن شدن پوست ناحیه تناسلی، دوباره اتفاق می افتد؛ زیرا جریان خون در این ناحیه به حالت عادی برمی گردد و رنگ پوست دوباره روشن می شود. این تغییرات به گونه ای هستند که رنگ آلت تناسلی صورتی به قرمز گرایش پیدا می کند .

همچنین آلت تناسلی قرمز به طیف رنگ های شرابی ، کبود یا بنفش تبدیل می شود. این تیرگی و دوباره روشن شدن پوست ناحیه تناسلی هنگام برقراری روابط جنسی، طبیعی است.  پس بدین ترتیب تیرگی واژن در هنگام نزذیکی کاملا طبیعی است .

 

 

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در گیشا با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ و ۰۲۱۸۸۲۶۳۹۵۳ تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید.

 

بهترین روش های رفع تیرگی و سفید کردن واژن

 

رفع تیرگی و سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر :

رفع تیرگی و سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر

سفید کردن پوست واژن با لیزر مونالیزا جدیدترین و موثرترین روش جهت درمان تیرگی و کبودی ناحیه واژن می باشد. نام دیگر این روش، لیزر بلیچینگ واژن می باشد. این روش یک عمل سرپایی و بدون درد است ، و هر جلسه لیزردرمانی برای رفع تیرگی ناحیه تناسلی  حدود 10 دقیقه طول می‌کشد و تعداد جلسات مورد نیاز برای بهترین نتیجه بستگی به میزان تیرگی ناحیه تناسلی و نظر پزشک متخصص شما دارد.

رفع تیرگی واژن با لیزر مونالیزا تکنیک ساده‌ای است. پرتو لیزر در مدت زمان کوتاهی روی اندام مورد نظر تابانده می‌شود.

برای سفید کردن واژن با لیزر، از انرژی فوتون های ارسالی لیزر ، به منظور تبخیر لایه های تیره پوست بدون ایجاد خراش و یا زدن صدمه به ساختار پوست انجام می شود. در این فرایند، با تابش لیزر در واژن، سفیدی پوست و اطراف واژن انجام می شود. تنها علت بروز این تغییر، افزایش تولید کلاژن در پوست می باشد.

نتیجه سفید کردن واژن، بعد از گذشت دو هفته از لیزر درمانی کاملا مشهود و قابل تشخیص است

رفع تیرگی واژن با لیزر ، درمانی با حداقل عوارض است که میتواند شامل سفید کردن پوست بخش بیرونی ناحیه تناسلی ، رفع تیرگی لب‌های کوچک و لب‌های بزرگ (لابیا مینور - لابیاماژور) ، رفع تیرگی ناحیه اطراف مقعد و پرینه شود .

با بهره گیری از لیزر  تا 70 درصد می توان واژن را نسبت به آن چیزی که هست روشن تر نمود. و ماندگاری طولانی و در بسياری از موارد دائمی دارد.

لیزردرمانی روشی غیرتهاجمی و بدون درد است . با اینحال توصیه میشود بیمار یک ساعت قبل از لیزردرمانی از پماد بی حسی استفاده کند .

- تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر درمانی :

تعداد جلسات بين يك تا سه جلسه متفاوت است و اين تفاوت بستگی به شدت تيرگی پوست و انتظار شما از نتیجه لیزر درمانی دارد ولی با انجام حتی يك جلسه نيز نتايج چشمگيری مشاهده می شود. نتیجه سفید کردن واژن، بعد از گذشت دو هفته از لیزردرمانی کاملا مشهود و قابل تشخیص است با اینحال جهت حصول بهترين نتيجه درمان انجام سه جلسه با فواصل ٣٠ تا ٤٥  روز، توصيه می شود.

 

مزایای سفید کردن واژن با لیزر :

رفع تیرگی و سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر

 • روشی غیرتهاجمی و بدون درد و خونریزی است
 • مدت زمان لیزردرمانی بسیار کوتاه است. خدودا بین 10 الی 15 دقیقه
 • نتایج اثربخش و سریع دارد
 • اثر لیزردرمانی طولانی مدت است
 • علاوه بر رفع تیرگی باعث جوان سازی و شادابی پوست واژن میشود.
 • نیاز به بستری و همراه ندارد و بعد از لیزر میتوانید به امور روزمره خود بپردازید

استفاده از لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که تمایل دارند در کوتاهترین زمان ممکن بیشترین اثربخشی را در رفع تیرگی واژن خود شاهد باشید
 • افرادی که احساس میکنند تیرگی ناحیه تناسلی زیبایی شان را تحت تاثیر قرار داده است
 • افرادی که به علت تیرگی پوست واژن از رابطه ی جنسی شرم دارند و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند
 • دختران مجردی که نگران زیبایی و جذابیت ناحیه تناسلی خود، در رابطه با همسر آینده خود میباشند
 • افرادی که تمایل دارند پوست واژن شفاف تر و نرم تری داشته باشند

 

عوارض جانبی روشن سازی واژن با لیزر مونالیزا

با توجه به استانداردهای بالا که توسط متخصصین رعایت می شود، این روش عارضه خاصی ندارد . ممکن است به مدت چند روز کمی احساس درد و سوزش داشته باشید که طبیعی ست و میتوانید طبق نظر پزشک از پمادهای مخصوص استفاده کنید.
با توجه به حساس بودن ناحیه واژن ، حتما لیزردرمانی را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید. 

 

آیا میتوان لیزر سفید کردن واژن را همزمان با لیزر موهای زائد انجام داد ؟

در خصوص اینکه می توان همزمان با سفید کردن واژن، لیزر موهای زائد را انجام داد باید بیان کرد که خیر زیرا نه شخص از لیزر موهای زائد نتیجه می گیرد و نه از روشن کردن واژن .

در زمان لیزر موهای زائد باید فولیکول موتحت تاثیر قرار گیرد تا دیگر رویش موهای زائد رخ ندهد. از طرف دیگر لیزر موهای زائد روی پوست های روشن تر با موهای تیره تر بهتر جواب میدهد به همین دلیل توصیه میشود شخص ابتدا لیزر سفید کردن واژن انجام را انجام دهد و سپس لیزر موهای زائد را، تا بهترین نتیجه را از روند لیزردرمانی خود بگیرد

 

مراقبت های بعد از انجام لیزر چگونه است؟

مراقبت های بعد از انجام لیزر چگونه است

بعد از پایان لیزر واژن، برای گرفتن نتیجه مطلوب و پیشگیری از ایجاد عارضه، از شخص خواسته می‌شود به توصیه‌های زیر عمل کند:

 • آلت تناسلی دو تا چهار روز بعد از لیزر جوانسازی، باید خشک و پاکیزه نگه داشته شود. در صورت صلاحدید پزشک، آنتی بیوتیک خوراکی و موضعی برای پیشگیری از عفونت تجویز می‌شود.
 • حساس بودن و درد اندکی ممکن است تا یک هفته بعد از لیزردرمانی، در اطراف آلت تناسلی خانم‌ها ادامه پیدا کند.
 • بعد از لیزردرمانی، پوست ناحیه تناسلی تازه و حساس است؛ برای مقابله با احساس سوزش و التهاب، در صورت نیاز پزشک کرم‌های موضعی تجویز می‌کند.
 • تا ۱۰ روز بعد از لیزر واژن، باید از ورزش و فعالیت شدید اجتناب شود.
 • تا پایان دوره مراقبت، دقت کافی را در پاکیزگی و بهداشت آلت تناسلی لحاظ کنید.

 

روش های طبیعی و خانگی برای سفید کردن واژن :

با وجود این که بهترین و سریع ترین روش برای رفع تیرگی و سفید کردن واژن لیزر است ما در اینجا چند روش طبیعی و خانگی را برای شما توضیح میدیم که با استفاده از اونا به مرور زمان نتیجه مطلوب رو خواهید گرفت .

·         ماسک ماست و آبلیمو برای رفع سیاهی و تیرگی واژن:

لایه ی نازکی از ترکیب مقداری ماست و چند قطره آبلیمو را به محل بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ملایم بشویید. 

 • ماسک لیمو و زردچوبه برای درمان و رفع سیاهی و تیرگی واژن :

با ترکیب آبلیمو و زردچوبه خمیری تهیه کنید و برای رفع سیاهی اندام تناسلی روی محل بمالید. بعد از 10 الی 15 دقیقه ماسک را از روی پوست بشویید. 

 • ماسک ضد تیرگی و سیاهی واژن (اندام تناسلی زنان ) با جوش شیرین :

جوش شیرین علاوه بر خاصیت درمانی عفونت و باکتری واژینال اگر با چند قطره آب لیمو ترکیب شود به خوبی می تواند سیاهی و تیرگی پوست را در ناحیه آلت تناسلی زنان از بین ببرد.

 • روش خانگی رفع سیاهی و تیرگی واژن (اندام تناسلی) با ماست و پرتقال :

ماسک بعدی که برای درمان و رفع تیرگی واژن با تاثیر قوی مورد استفاده قرار گیرد ماسک ماست و پرتقال است. برای تهیه این ماسک کافی است ماست و پرتقال پوست کنده را با مقدار کمی پودر جو دوسر مخلوط کرده و یک خمیر تهیه کنید. این یکی از بهترین و قوی ترین ماسک های خانگی برای درمان و رفع تیرگی واژن است.باقی ماندن این ماسک روی محل به مدت 15 الی 20 دقیقه کافی است.

 • استفاده از سفیده تخم مرغ برای رفع تیرگی واژن

 سفیده تخم مرغ را به قدری هم بزنید تا کاملا کف کند و بعد مقداری از آن را روی نواحی تیره قرار داده و بعد از خشک شدن ماسک، با آب سرد بشویید. فقط باید بگوییم که استفاده از سفیده تخم مرغ روشی سریع اما بدبو برای رفع تیرگی پوست واژن است.

 • رفع تیرگی واژن با روغن نارگیل روشن کننده پوست

برای استفاده از روغن نارگیل به عنوان سفید کننده واژن باید ابتدا موهای زائد ناحیه را از بین برده و با یک محلول ملایم تمیز کنید. سپس روغن نارگیل را به پوست واژن بمالید و مدتی لباس نپوشید تا روغن کاملا توسط پوست جذب شود.

 • آلوئه ورا و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

برگه الوئه ورا را نصف کنید و ژل آن را استخراج کنید. در یک کاسه، ژل آلوئه ورا را با زردچوبه مخلوط کنید. منطقه را کاملا تمیز کنید. سپس آن را خشک کنید. خمیر را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی محل بگذارید. سپس محل را شستشو دهید و پاک کنید.

می توانید از آلوئه ورا به تنهایی هم استفاده کنید.

 

اقداماتی برای پیشگیری از تیرگی ناحیه تناسلی :

 • استفاده همیشگی از لباس زیر نخی
 • کنترل وزن؛چرا که اضافه وزن از عوامل موثر در تیرگی واژن است
 • مصرف روزانه شش تا هشت لیوان آب و میوه تازه
 • پرهیز از پوشیدن لباس های تنگ؛چرا که لباس های تنگ مانع تنفس پوست و در نتیجه تیرگی پوست می شود.
 • استفاده از لباس های خنک و آزاد برای جلوگیری از عرق کردن؛چرا که ناحیه تناسلی به دلیل پوشیده بودنش در اکثر مواقع عرق روی آن باقی می ماند و موجب تیرگی واژن می شود.
 • عدم استفاده از پودر تالک و پودرهای موبر برای زدودن موهای زاید ناحیه تناسلی
 • لایه برداری ناحیه تناسلی با ماسک بلغور جودوسر و ماست؛به طور منظم

 

سوالات متداول در مورد روشن سازی واژن :

سوالات متداول در مورد روشن سازی واژن

 • آیا سفید شدن واژن ماندگار هست ؟

 

دارای ماندگاری بالایی است و به دلیل اینکه در کلینیک ما از دارو نیز کمک گرفته می شود سفید کردن واژن با لیزر مونالیزاتاچ دارای ماندگاری بالایی است.

 • آیا سفید کردن واژن درد دارد ؟

 

خیر – در زمان روشن کردن واژن با لیزر،چون از از بی حسی موضعی استفاده می شود شخص کوچکترین دردی را احساس نمی کند .

 • چند جلسه برای سفید کردن واژن نیاز است ؟

 

برای سفید کردن واژن نیاز به یک الی سه جلسه است ،اگر چه سفید کردن واژن با لیزر در یک جلسه نیز نتایج بسیار خوبی را به دنبال دارد اما در برخی از خانم ها به دلیل تیرگی بسیار زیادی که واژن دارد نیاز به دو یا سه جلسه لیزر است ، تعداد جلسات سفید کردن واژن بسته به پوست هر شخص نیز متفاوت است .

 • هزینه سفید سازی واژن چقدر است؟

 

با توجه به اینکه عوامل مختلفی در هزینه سفید کردن واژن تاثیرگذار هستند و سفید سازی واژن برای هر شخص متفاوت می باشد.

 • آیا با جوش شیرین و آب لیمو در منزل می شود سفید سازی واژن رو انجام داد؟

 

چون این راه حل ها دائمی نیستن و در خیلی از موارد ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی شوند، توصیه نمی شود.

 • شما کرم خاصی برای سفید کردن واژن می توانید معرفی می کنید ؟

 

سلام هیچ یک از کرم های روشن کننده واژن به طور دائم سبب روشن شدن واژن نمی شود ، شما می توانید با کمک لیزر روشن کننده واژن ماندگاری طولانی داشته باشد.

سفید سازی در کدام نواحی انجام می شود؟

 

در ناحیه واژن،مقعد ، پرینیوم یا خشتک و کشاله ران

 • آیا دختران باکره هم می توانند سفید سازی واژن رو انجام بدهند؟

 

بله سفید کردن واژن هیچ ربطی به پرده بکارت ندارد ، بنابراین دختران باکره هم می توانند سفید کردن واژن را انجام دهند.

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره دکتر مظفر جلالی
خانم دکتر سیما جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی
تخصص خود را دانشگاه تهران (تخصص زنان و زایمان و نازایی) در سال 1398 به پایان رسانید
عضو انجمن جراحان ایران-عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران-عضو انجمن
جراحی های کم تهاجمی لاپاراسکوبی و نیز عضو انجمن لیزر ایران می باشد
تماس با دکتر
تهران،گیشا،بین خیابان ۱۲و ۱۴،ساختمان پزشکان خاتم،طبقه ۳،واحد1
info@drjalali.net
02188263428
آخرین مطالب