دکتر سیما مظفر جلالی
info@drjalali.net
آدرس ایمیل مدیریت
02188263428
تلفن تماس مطب
9 صبح تا 19 شب
ساعت کاری

لیزر مونالیزا تاچ چیست ؟ |لیزر مونالیزا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شاید شما نیز بارها اسم دستگاه لیزر مونالیزا تاچ را در مطب متخصصان زنان شنیده باشید و برای شما سؤال پیش آمده باشد که این مونالیزا تاچ چیست که انقدر در مورد آن بحث‌های گوناگونی می‌شود. شما به عنوان یک خانم باید با این دستگاه لیزر معجزه‌گر آشنا شوید.اکنون تا انتهای این مقاله با ما باشید تا از معجزه‌های این دستگاه لیزر عالی صحبت کنیم.

لیزر مونالیزا چیست؟

لیزر مونالیزا یکی از دستگاه‌های لیزری است که برای درمان مشکلات زنان طراحی شده است. این دستگاه لیزر به دلیل کمک به تسریع روند انعقاد خون، باعث شده است که در حین لابیاپلاستی با لیزرمونالیزا شاهد هیچ خونریزی‌ای نباشیم و از این دستگاه برای انجام عمل لابیاپلاستی استفاده‌های زیادی شود، به گونه‌ای که امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از جراحان زنان برای انجام لابیاپلاستی با لیزر، از دستگاه لیزرمونالیزاتاچ استفاه می‌کنند و مراجعین نیز از روند دستگاه لیزر مونالیزاتاچ به شرط ماهر بودن جراح راضی هستند.
به دلیل عدم خونریزی و کم بودن دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا، روشی کم‌تهاجمی و سرپایی می‌باشد.
برای انجام لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا، فرد باید قبل از آن، تست پاپ اسمیر بدهد؛ اگر نتیجه پاپ اسمیر و ازمایش‌های لازم قبل از انجام لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا، قابل قبول پزشک بود فرد می‌تواند اقدام به لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا کند.
پس از انتخاب روش بی‌حسی، بی‌هوشی و یا خواب عمیق جراح اقدام به لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا می‌کند.
در طی این روش با بررسی دقیق لابیاها از نظر شکل، سایز، تیرگی و تناسب آن با اندازه و فرم کلیتوریس، پزشک طرح خود را برای ایجاد برش مشخص می‌کند.
سپس به کمک لیزرمونالیزاتاچ برش‌های بسیار دقیقی در نواحی مشخص شده ایجاد می‌کند.
در صورتیکه این برش‌ها به درستی ایجاد شوند، فرد نتیجه بسیار عالی‌ای از لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا خواهد گرفت.
لیزر مونالیزاتاچ قابلیتی برای ایجاد برش‌های بسیار ظریف و دقیق دارد که همین موضوع باعث می‌شود که نتیجه کار بسیار تمیز و دقیق باشد. از طرفی قابلیت کمک به روند انعقادی خون توسط دستگاه لیزر مونالیزا تاچ باعث شده است که خونریزی‌ای در ناحیه لابیاها رخ ندهد.
معمولاً دستگاه لیزر مونالیزا را تحت عنوان دستگاه لیزر کلاژن‌ساز می‌شناسند. این دستگاه لیزر برای نواحی تناسلی و مسائل زنانه قابل استفاده است، همانند روش‌های زیبایی پوست که به ساخت کلاژن کمک می‌کنند و یا کلاژن‌سازی پوست را تا حد زیادی تحریک می‌کنند، این دستگاه نیز با عملکرد خود سبب افزایش کلاژن‌سازی ناحیه ژنیتال می‌شود. افزایش کلاژن‌سازی ناحیه ژنیتال سبب جوانسازی واژن شده و بسیاری از مشکلات زنان را بهبود می‌بخشد.


زنان با عبور از سن ۳۰ سالگی، آرام آرام از کلاژن‌سازی پوست آن‌ها کاسته می‌شود و ناحیه تناسلی آن‌ها رو به پیری می‌رود. هرچند که این روند بسیار آهسته رخ می‌دهد ولی هرچه زودترباید از این روند پیری جلوگیری کرد تا بهترین پیشگیری را بتوانیم به عمل بیاوریم. اگر شما نیز از مشکلات متعدد واژن، رنج می‌برید بهتر است با کاربردهای مونالیزا آشنا شوید.

کاربرد های لیزر مونالیزا:

رفع گشادی واژن بسیار عالی می‌باشد.

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا:


لیزر مونالیزا در لابیاپلاستی که یک عمل زیبایی برای کوچک کردن لبیاها می‌باشد نیز تأثیر دارد. تأثیر آن به این صورت است که پزشکانی که عمل لبیاپلاستی را با تیغ جراحی انجام می‌دهند می‌توانند به کمک لیزر برش‌های حین لبیاپلاستی را ایجاد کنند.
اگر پزشک برش‌ها را با لیزر ایجاد کند شاهد کمترین میزان خونریزی خواهد بود.زیرا همزمان با برش لیزر سبب افزایش کلاژن‌سازی شده و میزان انعقاد ناحیه زخمی را افزایش می‌دهد.عمل لبیاپلاستی با لیزر می‌تواند بدون ایجاد هیچ بخیه‌ای باشد که کاملاً بستگی به نوع و شکل و ساختار لبیاهای فرد دارد.اما یکی از مزیت‌های عمل لبیاپلاستی با لیزر این است که افراد پس از عمل دوره نقاهت بسیار کوتاهتری را تجربه می‌کنند.

رفع علائم یائسگی با لیزر مونالیزا:


یائسگی رخدادی است که در میانه زندگی هر زنی اتفاق می‌افتد.یائسگی به خودی خود سبب بروز مشکلات زیادی می‌شود از جمله مشکلاتی که به دنبال یائسگی رخ می‌دهد؛ کاهش استروژن می‌باشد که به دنبال کاهش این هورمون زنانه بدن رو به پیری می‌رود.
به همین دلیل بافت واژن و ناحیه ژنیتال خشک می‌شود. ممکن است افراد دچار افسردگی شوند و این علائم جسمانی آزار دهنده همچون خشکی و آتروفی واژن، سوزش و درد، گرگرفتگی و … باعث تشدید علائم یائسگی شوند. خشکی و آتروفی واژن از شایع‌ترین علائم پس از یائسگی می‌باشند که با لیزر درمانی می‌توانند درمان شوند.

رفع علائم یائسگی با لیزر مونالیزا:

به این صورت که، پس از تغییر ستینگ دستگاه، ابزار مربوطه را وارد واژن می‌کنند وسپس با تاباندن اشعه مخصوص لیزر، بافت‌های آسیب‌دیده پس از مشخص شدن توسط سنسور دستگاه، ترمیم می‌شوند. این ترمیم با افزایش تحریک کلاژن‌سازی رخ می‌دهد و نتیجه آن پس از تعداد جلسات مشخص شده عالی خواهد بود.
پس اگر شما نیز دچار خشکی واژن شده‌اید می‌توانید با مراجعه به پزشک و انجام لیزردرمانی از شر علائم آزاردهنده آن راحت شوید.

رفع افتادگی رحم با لیزر مونالیزا:


افتادن رحم و مشکل افتادگی آن، به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد.از مهم‌ترین علل افتادگی رحم، ضعیف شدن و ناتوان شدن عضلاتی‌ست که مسئول نگهداری رحم در موقعیت صحیح هستند، می‌باشند. برای رفع مشکل افتادگی رحم، می‌توانیم به کمک لیزر مونالیزا تاچ و افزایش تحریک کلاژن‌سازی سبب افزایش استحکام این عضله شویم و دوباره آن را تا حد زیادی به حالت قبل برگردانیم. معمولاً این روش طی چندین جلسه انجام می‌شود و برای افرادی مناسب است که در وضعیت حاد نمی‌باشند.

بهبود وضعیت زگیل‌های تناسلی با لیزر مونالیزا:


لیزر مونالیزا تاچ در بهبود وضعیت زگیل‌های تناسلی بسیار تأثیر دارند.زگیل‌های تناسلی ناشی از ویروس اچ پی وی هستند که اولین اقدام درمانی باید در جهت رفع این زگیل‌ها صورت گیرد. معمولاً در رفع زگیل‌های تناسلی روش‌های زیادی وجود دارد، که در بخش ویروس HPV مفصلاً به شرح آن‌ها پرداخته‌ایم.
زمانیکه زگیل تناسلی به حدی برسد که بقیه روش‌های درمانی برای رفع آن‌ها سخت باشد، می‌توانیم به کمک لیزر مونالیزا، زگیل را به طور کامل برش دهیم و برداریم. این روش از مؤثرترین روش‌های درمان زگیل‌های تناسلی است.

رفع سوزش و خارش واژن با لیزر مونالیزا:


سوزش و خارش واژن، دلایل زیادی دارد، از جمله مهم‌ترین دلایل آن، ابتلا به انواع عفونت‌ها، یائسگی و خشکی واژن و … است، با لیزرمونالیزا تاچ می‌توانیم تمامی این مشکلات ناشی از موارد گفته شده را رفع کنیم و به ترمیم بافت‌های آسیب دیده بپردازیم.
این فرایند درمانی می‌تواند طی چند جلسه و بر اساس مشکلات فرد صورت گیرد.

رفع خشکی واژنبا لیزر مونالیزا:

برای رفع خشکی واژن معمولاً لیزر مونالیزا تاچ یکی از مؤثرترین روش‌های درمانی می‌باشد.کاربرد لیزر مونالیزا در رفع خشکی واژن به قدری زیاد است که می‌توان پس از رفع تیرگی با لیزر مونالیزا تاچ، آن را از پر استفاده‌ترین موارد لیزر مونالیزا تاچ نامید. در لیزر مونالیزا تاچ، سنسورهایی برای شناسایی بافت‌های آسیب دیده وجود دارند، که پس از وارد شدن به داخل واژن، این بافت‌های آسیب‌دیده را شناسایی می‌کنند وسپس با تاباندن اشعه‌های مخصوص، سبب بهبود وضعیت این نواحی می‌شوند، این فرایند به کمک تحریک کلاژن‌سازی صورت می‌گیرد.

درمان بی‌اختیاری ادرار با لیزر مونالیزا:


یکی از عمده مشکلاتی که زنان با افزایش سن دچار آن می‌شوند، بی‌اختیاری ادرار است.بی‌اختیاری ادرار معمولاً پس از یائسگی و زایمان، فرد را درگیر می‌کند.بی‌اختیاری ادرار دلایل و انواع مختلفی دارد. پس از تشخیص نوع بی ‌اختیاری ادرار توسط پزشکتان، در صورتیکه بتوان نوع بی‌اختیاری ادرار شما را با لیزردرمانی درمان کرد، می‌توانید جلسات درمانی خود را شروع کنید.
امروزه درمان بی‌اختیار ادرار با لیزر مونالیزا بسیار رواج یافته است.در روش لیزردرمانی عضله جلویی واژن که در قدرت و کنترل مثانه تأثیر بسزایی دارد تقویت می‌شود و همین موضوع سبب تقویت کنترل خروج ادرار می‌شود. از طرفی با مستحکم شدن عضلات کف لگن و عضلات جلویی واژن، مجاری ادراری اگر از مسیر اصلی خود منحرف شده باشند دوباره به حالت اول خود برمی‌گردند. افزایش خونرسانی به ناحیه واژن، سبب افزایش بهبود عملکرد نواحی مربوط به تخلیه ادرار می‌شود.در کنار جلسات لیزر بهتر است که اقدام به انجام تمرین‌های کگل کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

درمان عفونت‌های مکرر با لیزر مونالیزا:


درمان عفونت‌های مکرر با لیزر مونالیزا بسیار شایع و رایج است.بسیاری از زنان از عفونت‌های مکرر زنان خسته شده‌اند، درمان عفونت‌های مکرر بعد از دارو می‌تواند به کمک لیزر صورت گیرد. درمان عفونت‌های واژینال با لیزر به صورتی است که ابتدا پزشک داخل واژن را با کرم بی‌حسی سر می‌کند و سپس به کمک دستگاه لیزر مونالیزا تاچ، منافذ ریزی در داخل ناحیه واژن ایجاد می‌کند.
با ترمیم این سوراخ‌ها، افزایش خونرسانی به این ناحیه، و تحریک کلاژن‌سازی، بافت‌های داخلی واژن از نو ساخته می‌شوند و فرد از عفونت‌های مکرر راحت می‌شود. برای گرفتن بهترین نتیجه، باید این لیزردرمانی را طی چندین جلسه انجام داد، تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.درمان

دردهای حین رابطه جنسی با لیزر مونالیزا:


برخی از زنان حین رابطه جنسی، دردهای مختلفی را تجربه می‌کنند، این دردها ممکن است علل گوناگونی داشته باشند.امروزه درمان دردهای حین رابطه جنسی با لیزر مونالیزا انجام می‌گیرد. در صورتیکه علت این دردها، عفونت واژن، خشکی و آتروفی واژن، حساس شدن بافت داخلی واژن و .. باشد، می‌توان به کمک اشعه لیزراین نواحی را ترمیم کرد.
لیزر مونالیزا با ایجاد منافذ ریز در داخل واژن و همزمان تحریک کلاژن‌سازی و افزایش خونرسانی به این ناحیه سبب ترمیم نواحی آسیب‌دیده می‌شود. به همین دلیل با جوانسازی و بازسازی بافت داخلی واژن، می‌توان این دردها را کاهش داد و با ادامه جلسات لیزر آن را درمان کرد.

 کاربرد های لیزر مونالیزا

بهترین کاندیدای لیزر مونالیزا

از بهترین کاندیدای لیزر مونالیزا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• افرادی که از تیرگی ناحیه تناسلی خود رنج می‌برند، می‌توانند اقدام به انجام لیزردرمانی جهت لایه‌برداری و رفع تجمع ملانین‌های پوستی کنند. لیزر مونالیزا باید توسط یک متخصص زنان ماهر انجام شود که کاملاً به ستینگ دستگاه تسلط دارد، در غیر اینصورت نتیجه دلخواه حاصل نمی‌شود، به همین دلیل است برخی از زنان از نتیجه دستگاه لیزر مونالیزا شاکی هستند.
• افرادی که از خشکی و آتروفی واژن رنج می‌برند، از بهترین کاندیدای لیزر مونالیزا هستند، این افراد می‌توانند با مراجعه به متخصص زنان، با انجام چندین جلسه لیزر مونالیزا از خشکی واژن خلاص شوند؛ متأسفانه خشکی واژن یکی از مشکلاتی است که به دنبال یائسگی رخ می‌رهد و یا در فردی که استروژن کاهش یافته است، ایجاد می‌شود، معمولاً خشکی واژن با درد و سوزش همراه است و باعث مشکلاتی در زندگی عادی افراد و به هنگام برقراری رابطه جنسی می‌شود.
• افردی که از گشاد بودن و شل بودن عضلات کف لگن خود رنج می‌رند می‌توانند با انجام لیزردرمانی و به کمک لیزرمونالیزا، واژن خود را تنگ کرده و ماهیچه‌های عضلات کف لگن را تقویت کنند.
• خیلی از زنان روزانه به دلیل عفونت‌های مکرر واژن به ما مراجعه می‌کنند، در این افراد دیگر دارو نمی‌تواند تأثیر مؤثری داشته باشد به همین دلیل لیزردرمانی را توصیه می‌کنیم تا با ساخت مجدد بافت‌های خارجی واژن، عفونت برای همیشه از بین برود.
اگر در حین رابطه جنسی دچار دردهای غیر قابل توجیه می‌شوید، می‌توانید به کمک لیزردرمانی این مشکل را رفع کنید.
• از بهترین کاندیدای لیزر مونالیزا تاچ، افرادی هستند که درگیر بی‌اختیاری ادرار هستند، در مشکل بی اختیاری ادرار، عضلات مربوط به تخلیه ادرار دچار اختلال می‌شوند و همین موضوع سبب ایجاد مشکلاتی در تخلیه ادرار می‌شود. با لیزدرمانی می‌توان دوباره ماهیچه‌ها و عضلات مربوطه را تقویت کرد و بی‌اختیاری ادرار را درمان کرد، درمان بی‌اختیاری ادرار کاملاً بستگی به نوع بی‌اختیاری ادرار شما دارد. در برخی افراد نوع بی ‌اختیاری ادرار به گونه‌ای است که با لیزردرمانی شاید بتوان شرایط را بهتر کرد اما نمی‌توان به درمان کامل رسید.
در کل لیزر مونالیزا تاچ در جوانسازی و بازسازی لایه داخلی واژن مؤثر است وهمین موضوع می‌تواند در رفع تمامی مشکلاتی که به دنبال اختلال در این بافت خارجی، ظاهر شده است، کمک کند.

مزایای لیزر مونالیزا
لیزر مونالیزا امروزه جایگزین بسیاری از روش‌های جراحی شده است، با این تفاوت که باید این روش را طی چند جلسه انجام دهید تا نتیجه ایده‌آل را کسب نمایید.
از مزایای لیزردرمانی با لیزر مونالیزا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• عوارض لیزردرمانی از روش‌های جراحی بسیار کمتر است، تا حدودی که می‌توان گفت که لیزر درمانی با لیزر مونالیزا عوارضی ندارد.
• هزینه لیزردرمانی با لیزر مونالیزا تاچ بسیار کمتر از روش‌های جراحی می‌باشد، به همین دلیل بسیاری از افراد لیزردرمانی را جایگزین روش‌های جراحی برای درمان خود می‌کنند.
• دوره نقاهت لیزر بسیار کوتاه می‌باشد و اصلا قابل مقایسه با دوره جراحی نیست، به همین دلیل بسیار مناسب برای افرادی است که شاغل هستند و یا وقت کافی برای گذراندن دوره نقاهت جراحی ندارند.
• تا حدودی می‌توان گفت لیزردرمانی هیچ عوارضی ندارد در حالیکه بسیاری از عمل‌های جراحی دارای عوارض مخصوص به خود هستند.

معایب لیزر مونالیزا
لیزر مونالیزا تاچ به طور کلی عوارض خاصی ندارد، تنها برخی موارد هستند که باعث می‌شوند این لیزر دارای عیب‌های جزی‌ای باشد؛ از معایب لیزر مونالیزا تاچ می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که معمولاً لیزردرمانی طی چندین جلسه باعث نتیجه‌دهی عالی می‌شود، به همین دلیل تا بهبودی فرد چندین ماه ممکن است طول بکشد، زیرا فاصله بین جلسات معمولاً یک ماهه هستند، هرچند که هر جلسه فرد روند بهبود خود را به صورت آنی می‌بیند اما تا دیدن نتیجه کامل باید چند ماه صبر شود.
از معایب لیزر مونالیزا می‌توانیم به امکان سوختگی و چسبندگی در ناحیه واژن اشاره کنیم، که این مورد تنها زمانی اتفاق می‌افتد که فرد تسلط کافی به دستگاه نداشته باشد.

نتایج بعد از لیزر مونالیزا

لیزر مونالیزا تاچ یکی از برترین تکنولوژی‌های درمانی مشکلات زنان می‌باشد.این لیزر با جوانسازی سطح خارجی واژن، سبب بازسازی سلول‌های مرده و جایگزین شدن آن‌ها با سلول‌های جوان می‌شود. از طرفی این لیزر با ایجاد منافذ ریز، کلاژن‌سازی واژن را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و بدین سبب باعث تسریع روند کلاژن‌سازی می‌شود. پس از لیزر مونالیزا، خاصیت کشسانی و الاستینه واژن افزایش می‌یابد و بدین ترتیب سن واژن به عبارتی جوان‌تر می‌شود. با تقویت عضلات واژن به تقویت عضلات کف لگن نیز کمک می‌کنیم و به همین دلیل از مشکلاتی نظیر بی‌اختیاری ادرار و افتادگی مثانه و رحم می‌توانیم جلوگیری کنیم.
نتیجه حاصله از لیزردرمانی می‌تواند بسیار شگفت‌انگیز باشد، به شرط آنکه پزشک کاملاً مسلط به ستینگ دستگاه مونالیزا باشد تا بتواند بهترین استفاده را از این دستگاه ببرد.

مراقبت‌های قبل لیزر مونالیزا

قبل از لیزر مونالیزا نیاز به انجام اقدامات خاصی هست که باید حتما آن‌ها را انجام دهیم:

قبل از انجام لیزر مونالیزا تاچ بهتر است که فرد از لحاظ عفونت واژینال بررسی شود.
حتما صبر کنید تا دوره عادت ماهانه شما تمام شود و سپس اقدام به لیزر کنید، بعد از گذر چندین روز از عادات ماهانه، بهترین فرصت برای انجام اقدامات درمانی با لیزر است.
حتماً قبل از انجام لیزردرمانی، با پزشک خود مشورت کنید تا به این نتیجه برسید که لیزردرمانی برای مشکل شما بهترین راه حل است، در صورت قطعی شدن این روش درمانی در مورد تعداد جلسات و فاصله بین جلسات مشورت کنید.
اگر بیماری جنسی خاصی دارید و یا از داروهای خاصی استفاده می‌کنید، بهتر است که قبل از انجام لیزردرمانی با پزشک خود مشورت کنید.
قبل از انجام لیزر، برخی از پزشکان توصیه به گرفتن تست پاپ اسمیر می‌کنند.
قبل از مراجعه برای لیزردرمانی ناحیه تناسلی را کامل شیو کنید و از هیچ لوسیونی در محل مورد نظر استفاده نکنید.
مراقبت‌های بعد لیزر مونالیزا
پس از لیزر مونالیزا، نیاز به اقدامات خاصی هست که اگر به طور کامل آن‌ها را رعایت کنید دچار هیچ عارضه خاصی نمی‌شوید.
فقط زمانی اقدام به رابطه جنسی کنید که پزشک شما اجازه برقراری رابطه جنسی بدهد.
بهتر است در صورت نیاز از مسکن‌هایی که پزشک شما تجویز کرده است استفاده کنید.
اگر لیزر ناحیه واژینال انجام داده‌اید، باید از انجام فعالیت‌های فیزیکی سخت و بلند کردن جسم‌های سخت جلوگیری کنید تا به بهبودی کامل برسید.
اگر پمادی برای ناحیه لیزر شده تجویز شده است حتما آن‌ را تهیه کنید و به طور منظم مصرف کنید.
هزینه لیزر مونالیزا
هزینه لیزر مونالیزا، کاملا بستگی به این دارد که شما قصد انجام چه عملی با آن دارید.قطعا هزینه عمل لبیاپلاستی با عمل لیزر با درمان عفونت و یا تنگ کردن با لیزر مونالیزا متفاوت است. بسته به تعداد جلسات و شدت انجام فعالیت لیزر، هزینه لیزردرمانی مشخص می‌شود.

سؤالات رایج مراجعین در مورد لیزر مونالیزا

در این قسمت تصمیم گرفته‌ایم که به چندین سؤال رایج پاسخ دهیم.
یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که مراجعین از ما می‌پرسند این است که “آیا اثر لیزر مونالیزا دائمی است؟
بله- لیزر مونالیزا، بدن شما را وادار به ترمیم می‌کند، در واقع در هر ناحیه‌ای از دستگاه تناسلی که به کار رود، سبب ترمیم آن ناحیه توسط سلول‌های خود آن ناحیه می‌شود. لیزر مونالیزا با افزایش کلاژن‌سازی پوست، باعث تحریک و ترمیم ناحیه لیزر شده می‌شود.
“چند جلسه برای درمان من لازم است؟”
برای تعیین تعداد جلسات لیزردرمانی حتما باید معاینه شوید تا توسط پزشک تعداد جلسات مشخص شود.
“هزینه لیزردرمانی با لیزر مونالیزا چه قدر است؟”
هزینه درمان شما، بر اساس چند فاکتور مهم مشخص می‌شود؛ مشکل شما، تعداد جلسات و میزان زمانی که باید برای شما لیزر انجام شود، پس توصیه می‌کنیم برای تعیین دقیق هزینه‌ها معاینه شوید.

سوالات پرتکرار در مورد استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

سوالات پرتکرار در مورد استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

ماندگاری لیزر مونالیزا چقدر است؟
این روش درمانی در رفع مشکلات اتروفی ماندگاری خوبی دارد و میزان ماندگاری این روش در درمان بی اختیاری ادرار بین 4 تا 5 سال جوابگو خواهد بود.

آیا روشن سازی پوست واژن توسط لیزر باعث سرطان و مشکلات پوستی می شود؟
خیر. تنظیمات استفاده از لیزر به گونه ای است که انرژی لیزر در هنگام روشن سازی واژن بالا نیست و دستگاه بصورت انتخابی، رنگدانه های تیره پوست را هدف قرار می دهد.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشن سازی واژن با لیزر با مطب خانم دکتر جلالی در تماس باشید 

آیا می توان بوسیله لیزر، عمل تنگ کردن واژن را انجام داد؟
بله این امکان توسط لیزر مونالیزاتاچ وجود دارد، اما اگر میزان گشادی واژن بالا باشد بهتر است از روشهای دیگر مثل تنگ کردن واژن با نخ و یا واژینوپلاستی استفاده شود.

آیا روش لیزر دردناک است؟
خیر به هیچ وجه. در این روش حتی نیاز به بی حسی موضعی هم وجود ندارد.

معمولا چه کسانی به لیزر مونالیزا نیاز دارند؟
معمولا افرادی که دچار مشکل در روابط زناشویی خود هستند (مثل خشکی و سوزش واژن) و یا دچار مشکلات اتروفی و بی اختیاری ادراری هستند از این روش استفاده می کنند.

آیا از لیزر می توان برای درمان زگیل تناسلی هم استفاده کرد؟
بله. برداشتن و سوزاندن زگیل تناسلی توسط سه روش کوترینگ، کرایو و لیزر امکان پذیر است. هر سه این روشها میسر هستند اما روش لیزر عوارض کمتری دارد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره دکتر مظفر جلالی
خانم دکتر سیما جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی
تخصص خود را دانشگاه تهران (تخصص زنان و زایمان و نازایی) در سال 1398 به پایان رسانید
عضو انجمن جراحان ایران-عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران-عضو انجمن
جراحی های کم تهاجمی لاپاراسکوبی و نیز عضو انجمن لیزر ایران می باشد
تماس با دکتر
تهران،گیشا،بین خیابان ۱۲و ۱۴،ساختمان پزشکان خاتم،طبقه ۳،واحد1
info@drjalali.net
02188263428
آخرین مطالب