دکتر سیما مظفر جلالی
info@drjalali.net
آدرس ایمیل مدیریت
02188263428
تلفن تماس مطب
9 صبح تا 19 شب
ساعت کاری

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی (بیکینی): مراحل، مزایا و هزینه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از بین بردن موهای زائد یک اولویت شخصی است. بعضی از دختران موهای خود را اصلاح می کنند ، یا برای داشتن یک "موم بیکینی" به سالن می روند. برخی دیگر ترجیح می دهند تقریباً هر روز اصلاح کنند ، اما اکثر آنها فقط آن را رها می کنند. برای تمیز نگه داشتن بدن لازم نیست موهای موجود در این ناحیه را پاک کنید. در حقیقت ، هیچ گونه مزایای سلامتی برای از بین بردن موهای چرکی وجود ندارد.

تراشیدن: برخی از دختران می گویند که اصلاح موهای ناحیه تناسلی "نگهداری بسیار خوبی" است زیرا موها فقط در دو روز دوباره رشد می کنند. در همین حال ، ناحیه تناسلی شما می تواند خارش و لکه دار باشد زیرا پوست در این ناحیه بسیار حساس است.

تراشیدن باعث نمی شود موها ضخیم تر شوند. این فقط یک افسانه است با این حال ، اگر می خواهید منطقه را بدون مو و صاف نگه دارید ، باید در ابزارهای خوبی از جمله: قیچی ، تیغ ، کرم اصلاح یا ژل ، یا تیغ برقی خود سرمایه گذاری کنید و هر دو روز یکبار اصلاح کنید.

"depilatories" بدون نسخه یا کرم موهای زائد: این روش از بین بردن موها بدون درد است ، اما لازم است بدانید که همه دستگاه های ضدعفونی کننده استفاده از ولو یا "بیکینی" شما بی خطر نیست. ابتدا از برچسب محصول اطمینان حاصل کنید که در استفاده از vulva شما بی خطر است ، و دستورالعمل ها را دقیقاً و به ترتیب دنبال می کنید. کرم را بیش از آنچه گفته می شود نگذارید. اگر متوجه قرمزی ، تورم یا بثورات شدید می شوید ، به این معنی است که شما نسبت به رفع مو حساسیت دارید.

اپیلاسیون: یک لایه نازک از موم مایع گرم روی موهایی که می خواهید پاک کنید اعمال می شود. بعد ، یک ماده پارچه نازک مانند قبل از اینکه سفت شود روی موم قرار می گیرد. چند ثانیه طول می کشد تا موم سخت شود. پس از سخت شدن ، نوار پارچه به سرعت خاموش می شود. این روش از بین بردن موها معمولاً سفت می شود (هنگام پارچه کشیده می شود). اپیلاسیون با سایر روش های رفع مو متفاوت است زیرا مو از ریشه خارج می شود بنابراین به سرعت رشد نمی کند. اگر تصمیم دارید موهای پوستی خود را با استفاده از روش واکس پاک کنید ، بهتر است این کار را در سالن یا آبگرمهایی انجام دهید که به عنوان بخش معمولی از خدمات آنها اپیلاسیون را انجام می دهد. اگر موم خیلی گرم است ، می توانید پوست خود را بسوزانید. هرگز قبل از اپیلاسیون پوست خود را نتراشید.

لیزر موهای زائد: لیزر موهای زائد روشی است که از پرتویی قوی از نور استفاده می کند که به پوست نفوذ می کند تا فولیکول مو را از بین ببرد. سرانجام مو از بین می رود. در حین درمان باید از سایه محافظ چشم پوشید. نتایج می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و برخی از افراد ممکن است بعد از درمان متوجه قرمزی و تورم موقتی شوند. این روش بسته به میزان برداشتن مو متفاوت است و شما باید در طول درمان از عینک محافظ استفاده کنید. لیزر موهای زائد می تواند بسیار گران باشد و 6 یا بیشتر جلسه انجام شود. بعضی اوقات ممکن است کار نکند. اگر این روش از بین بردن مو را انتخاب می کنید ، ابتدا با یک مشاوره بهداشتی که دارای مجوز در پوست یا جراحی زیبایی است و دارای تجربه انجام لیزر موهای زائد است ، مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که سالن تمیز است و نسخه ای از گواهینامه ارائه دهنده در معرض نمایش است.

الکترولیز: الکترولیز تنها روش از بین بردن مو است که موها را به طور دائمی از بین می برد. یک الکترود به شکل سوزن برای از بین بردن ریشه مو استفاده می شود. درمان ها معمولاً هفته ای یک بار یا هر هفته دیگر برای حدود یک سال انجام می شود تا تمام ریشه های مو کاملاً از بین برود. هر جلسه می تواند 15-60 دقیقه طول بکشد و بسته به موقعیت مکانی و عوامل دیگر می تواند هزینه آن متفاوت باشد. اگر به فکر الکترولیز هستید ، از شما مشاوره رایگان بخواهید و به تمام سوالات خود پاسخ دهید. به دنبال یک سالن تمیز باشید که از تکنسین های دارای مجوز در هیئت مدیره بهره می برد.

رهنمودهای ایمنی هنگام اصلاح موهای زائد:

 • از آینه دستی استفاده کنید تا ناحیه مورد نظر برای تراشیدن را ببینید.
 • قبل از شروع اصلاح ، حداکثر مو را اصلاح کنید - از یک قیچی کسل کننده استفاده نکنید.
 • حداقل 5 دقیقه در وان خیس کنید تا پوست و موهای پوستی قبل از تراشیدن نرم شود.
 • کرم یا ژل اصلاح را با آلوئه ورا یا یک ماده تسکین دهنده دیگر (که برای خانم ها تهیه شده است) در تمام مناطقی که قصد اصلاح را دارید استفاده کنید. در صورت لزوم دوباره استفاده کنید.
 • از تیغ جدید یا تیز یا تی شرت "بیکینی" استفاده کنید - از تیغه کسل کننده استفاده نکنید. تیغ را با نوار مرطوب کننده داخلی امتحان کنید.
 • پوست را با یک دست محکم نگه دارید و با دست دیگر اصلاح کنید. از استفاده بیش از حد از فشار خودداری کنید.
 • با استفاده از سکته های کند ، در جهتی که مو رشد می کند ، اصلاح کنید.
 • بعد از انجام اصلاح ، پوست خود را با آب گرم بشویید و سپس خشک کنید.
 • هنگامی که کار خود را انجام دادید ، روغن کودک یا لوسیون را با آلوئه ورا در منطقه تراشیده بمالید. از محصولات معطر پرهیز کنید زیرا ممکن است پوست شما را لکه دار کند.

خطرات احتمالی ناشی از از بین بردن موهای زائد شامل موارد زیر است:

 • سوختگی تیغ (بثورات)
 • سوختگی شیمیایی از دستگاه های ضد کرم بدون نسخه (depilatories)
 • قرمزی
 • برش ، جوش و / یا تاول
 • خارش
 • عفونت در ریشه مو - اصطلاح پزشکی برای این بیماری "فولیکولیت" است. تراشیدن یک دلیل شایع است.

 نکته:قبل از تصمیم به از بین بردن موهای چرکی خود ، باید در مورد اینکه آیا ارزش وقت و هزینه را دارید فکر کنید.


در صورت بروز بثورات ، برآمدگی های قرمز یا خارش در ناحیه ی پوکی (ولو) ، راه حل هایی وجود دارد که می توانید در خانه امتحان کنید. علائم معمولاً طی دو هفته از بین می روند. اگر برجستگی ها در یک هفته از بین نمی روند ، به ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود مراجعه کنید.

بیشتر اوقات با انجام موارد زیر می توانید ناراحتی را برطرف کنید:

 • در یک وان گرم خیس کنید یا دوش بگیرید و بگذارید آب گرم منطقه آبگیر شما را آب کند
 • پوست را با یک حوله نرم بشویید یا با سشوار در حالت کم یا خنک خشک کنید
 • یک لوسیون بدون عطر بمالید
 • مدتی تراشیدن را متوقف کنید

تاول / جوش:

فشار ندهید! خیساندن در حمام گرم معمولاً کمک می کند. اگر بهبود نیافته ، ارائه دهنده خدمات درمانی خود را مشاهده کنید.

خارش:

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است به شما امکان دهد از داروی بدون نسخه مانند کرم هیدروکورتیزون استفاده کنید.

فولیکولیت (عفونت در ریشه مو):

 • در یک حمام گرم خیس کنید و خشک کنید و یک لایه نازک از یک آنتی بیوتیک بدون نسخه موضعی مانند Bacitracin® بمالید.
 • تراشیدن را متوقف کنید
 • اگر در طی چند روز هیچگونه تسکینی ندارید یا برجستگی ها بزرگتر شده و یا پوست شما قرمز است ، با ارائه دهنده خدمات درمانی خود تماس بگیرید.

عملکرد لیزر موهای زائد بر چه اساسی است؟

عملکرد لیزر موهای زائد بر چه اساسی است؟

درمان لیزر موهای زائد زمانی موثر است که موها که در فاز فعال رشد (مرحله آناژن) قرار دادشته باشند. اشعه لیزر از پالس‌های انرژی کاملا کنترل شده تشکیل شده است که توسط ملانین یا رنگدانه مو جذب می‌شود و به فولیکول‌های فعال مو که در زیر پوست قرار گرفته‌اند می‌رسند. انرژی لیزر مو را گرم کرده ، و درست انتهای ریشه را بدون هیچ خطری و بدون آسیب رساندن به بافت یا پوست اطراف آن از بین می‌برد.

در هر زمان، 10 تا 20 درصد از فولیکول‌های مو در فاز آنژن (فعال) قرار دارند، بنابراین برای اطمینان از این که تمام فولیکول‌ها برای همیشه تخریب شده‌اند و دیگر هیچ مویی رشد نخواهد کرد لازم است یک دوره چند جلسه‌ای درمان طی شود. اکثر مردم به یک دوره 6 تا 10 جلسه‌ای درمان نیاز دارند که پس از آن رشد موها به طور چشمگیری کاهش یافته و پوست نرم و صاف خواهد شد.

لیزر موهای زائد چه مزایایی دارد؟

روش لیزر موهای زائد برای رفع موهای زائد منطقه بیکینی و دیگر نواحی بدن بسیار مفید است. از جمله مزایای این روش عبارتند از:

 • دقیق بودن: افراد متخصص می‌توانند موها را به صورت هدفمند و بدون آسیب رساندن به پوست انتخاب کرده و تحت درمان قرار دهند.
 • سریع بودن: هر پالس لیزر که بیش از یک ثانیه طول نمی‌کشد می‌تواند بیش از یک تار مو را تحت تاثیر قرار دهد.
 • قابل پیش بینی بودن : بیمار می‌تواند در عرض 7-10 جلسه لیزر موهای زائد به نتیجه مطلوب خود که رفع دائمی موهای زائد است دست پیدا کند.

دیگر مزایای لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • هزینه نهایی کمتر ( برای تمام طول عمر) در مقایسه با اپیلاسیون و سایر روش‌ها
 • عدم وجود درد یا ناراحتی ناشی از اپیلاسیون یا بند انداختن
 • عدم نیاز به رفع موهای زائد به طور منظم، به این معنی که شما وقت بیشتری “برای خودتان” خواهید داشت.
 • پوستی صاف و یک دست
 • عدم رشد موهای زیرپوستی
 • سریع و موثر بودن
 • ایجاد ناراحتی کمتر برای پوست
 • کاهش رشد بیش از حد مو

فرایند لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی

روزی که قرار است لیزر موهای زائد را انجام دهید، با ارامش تمام در یکی از اتاق‌های لیزر دراز می‌کشید.  مناطقی از پوست که قرار است تحت درمان با لیزر قرار بگیرند از هر نوع گرد و خاک، روغن یا مرطوب کننده به خوبی تمیز می‌شوند. در زمان انجام لیزر، تکنسین پوست را می‌کشد تا مسیر مستقیمی بین ریشه فولیکول مو و لیزر فراهم شود. انرژی لیزر فولیکول مو را هدف قرار داده و آن را غیرفعال کرده و از رشد آن جلوگیری می‌کند. برای کسب نتایج مطلوب، شما معمولا به 3 تا 5 جلسه درمان در طول یک دوره 3 تا 4 هفته‌ای نیاز خواهید داشت. جلسات درمانی در فواصل مناسبی از هم انجام می‌شوند تا پوست ناحیه تحت درمان بتواند بهبود یابد و نیز زمانی که لازم است تا فولیکول‌های مویی که در فاز استراحت بودند وارد فاز فعال رشد شوند طی شده و بتوان درمان را برای این فولیکول‌ها اجرا کرد. تکنولوژی پیشرفته لیزر موهای زائد باعث می‌شود که لیزر صرفا فولیکول مو را هدف قرار داده و به پوست منطقه تحت درمان آسیبی وارد نکند.

قیمت لیزر ناحیه تناسلی چقدر است؟

هزینه انجام این روش بسته به مقدار مویی که می‌خواهید تحت درمان قرار دهید، متفاوت خواهد بود، چون این مساله زمان لازم برای انجام لیزر را تعیین خواهد کرد.

چند جلسه برای رفع موهای زائد بیکینی لازم است؟

لیزر فقط رشد موی شما را برای یک دوره به تاخیر می‌اندازد. شما باید در ابتدا جلسات متعدد درمانی را برای رفع موهای زائد به طور کامل انجام دهید. پس از آن می‌توانید برای حفظ نتایج درمان، مجددا نواحی مقاوم و مناطق مستعد رشد مو را تحت درمان قرار داده و یا از شر موهایی که تک و توک باقی مانده‌اند و یا دوباره رشد کرده‌اند خلاص شوید.

تعداد جلسات لازم برای هر فرد بستگی به نوع مو و پوست شخص و این که بخواهد کدام منطقه را  تحت درمان قرار دهد دارد. علاوه بر این، از آنجا که مناطق مختلف بدن، چرخه رشد موی خاص خود را دارند، بنابراین رفع دائمی موها در هر منطقه بستگی به این دارد که فولیکول‌ها در زمان درمان در چه فازی قرار داشته باشند.

رفع موهای ناحیه بیکینی یا نواحی دیگر نسبتا سریع است، و هر جلسه فقط 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. برای این که پوستی لطیف و بدون مو در این ناحیه داشته باشیم ممکن است نیاز باشد 4 تا 8 جلسه درمان انجام شود.

لیزر موهای زائد برای چه قسمت‌های دیگری از بدن کاربرد دارد؟

شما می‌توانید درمان لیزر موهای زائد را برای تمامی نواحی بدن خود انجام دهید. اصلی‌ترین نواحی که برای ان‌ها لیزر موهای زائد انجام می‌شود عبارتند از:

 • شانه‌ها
 • پشت لب
 • چانه
 • گردن
 • کمر
 • سینه
 • پاها
 • بازوها
 • زیر بغل

بعد از جلسه لیزر چه شرایطی خواهم داشت؟

در حالی که طبیعت این درمان نسبتا ملایم است ، اما ممکن است به دلیل استفاده از لیزر احساسی شبیه به یک افتاب سوختگی سبک در پوست خود داشته باشید. پس از جلسه لیزر، می‌توانید آزادانه فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید، اما لازم است به مدت 24  از انجام فعالیت‌های سنگین یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید خودداری کنید تا نواحی تحت درمان بتوانند التیام یابند. پزشکان توصیه می‌کنند هنگامی که بعد از جلسه لیزر به خانه بر‌می‌گردید، از کرم‌های ضد التهاب یا یخ برای رفع هر گونه ناراحتی استفاده کنید.

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره دکتر مظفر جلالی
خانم دکتر سیما جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی
تخصص خود را دانشگاه تهران (تخصص زنان و زایمان و نازایی) در سال 1398 به پایان رسانید
عضو انجمن جراحان ایران-عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران-عضو انجمن
جراحی های کم تهاجمی لاپاراسکوبی و نیز عضو انجمن لیزر ایران می باشد
تماس با دکتر
تهران،گیشا،بین خیابان ۱۲و ۱۴،ساختمان پزشکان خاتم،طبقه ۳،واحد1
info@drjalali.net
02188263428
آخرین مطالب