دکتر سیما مظفر جلالی
info@drjalali.net
آدرس ایمیل مدیریت
02188263428
تلفن تماس مطب
9 صبح تا 19 شب
ساعت کاری

هرآنچه که در رابطه با لابیاپلاستی باید بدانید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دستگاه تناسلی بانوان که همان وازن نام دارد پس از گذشت مدتی دچار افتادگی و شل شدگی می شود که این عوامل بستگی به چیزهای مختلفی دارد یکی از عواملی که باعث شل شدن واژن می شود زایمان کردن است که امروزه راه حلی به نام چگونگی عمل زیبایی واژن وجود دارد که خانم ها می توانند با استفاده از آن دوباره زیبایی و تنگ کردن را به این قسمت از بدنشان هدیه دهند و همچون روزهای قبل از زیبا بودن آن ناحیه لذت ببرند.

عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) چیست؟

لابیاپلاستی عمل جراحی برای کاهش اندازه پوست اطراف دهانه واژن است.  بعضی از خانم ها به خاطر ظاهر لابیا تصمیم به انجام عمل لابیاپلاستی می گیرند.
طبیعی است که یک زن پوست های قابل توجهی در اطراف دهانه واژن داشته باشد و در بیشتر موارد این پوست ها هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند.
لابیاپلاستی گران است و خطراتی به همراه دارد. همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که نتیجه ای را که انتظار می رود را دریافت کنید و لزوما به شما حس بهتری در خصوص بدنتان نمی دهد.

اگر تصمیم دارید این عمل را انجام دهید حتما با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است بیماری باعث ظاهر نامناسب پوست اطراف دهانه واژن شده باشد به طوری که این عمل جراحی برای شما مناسب نباشد.
اگر پزشک احساس می کند پوست اطراف دهانه واژن شما کاملا طبیعی هستند، احتمالا در مورد دلایل شما برای انجام عمل جراحی با شما صحبت می کند. احتمالا قبل از عمل جراحی شما را نزد متخصص و مشاور می فرستد تا از عمل مطمئن شوید.

لابیای طبیعی چه شکلی است؟

 چيزي به عنوان لابیای "طبيعي" وجود ندارد، همانطور كه اندازه سینه طبیعی تعریفی ندارد. هر زن آناتومی فردی خود را دارد- لابیا می تواند ضخيم يا نازک، تيره يا صورتی باشد و در هر اندازه و شکلی باشد. لابیای زن هرگز غیر طبیعی نیست. هنگامی که لابیاپلاستی از لابیای کوچک (لب های داخلی) استفاده می شود، معمولا لبه های داخلی خارج از لبه های بزرگ (لب های بیرونی) نیستند. خانم ها دوست دارند لابیای تنگ، صاف و جوان داشته باشند.  جوان سازی واژن در طول سالهای نوجوانی به ندرت یک ایده خوب است. دلایل در ادامه ذکر شده است:
 لابیای داخلی و خارجی در سراسر چرخه عمر زن تغییر می کند و بلوغ نیز از این قاعده مستثنی نیست. تغییرات در اندازه، شکل و تقارن کاملا طبیعی است و به ندرت یک مشکل بالقوه در سال های نوجوانی دیده می شود.

جراحی زیبایی در بدنی که در حالت انتقال است نیز توصیه نمی شود زیرا خطر بروز نتایج نامطلوب، از جمله نیاز به جراحی ثانویه، به شدت افزایش می یابد. به همین دلیل است که جراحان زیبایی معتبر به بیماران توصیه می کنند 6 تا 12 ماه پس از کاهش وزن قابل توجه صبر کنند صبر عمل جراحی انجام دهند.
همان اصل برای نوجوانان و لابیاپلاستی نیز صادق است. بیماران نوجوان هنوز در معرض تغییرات جسمی و احساسی هستند؛ بسیاری از زنان تا سن 20 سالگی به بلوغ کامل نمی رسند. در بهترین حالت، تحت عمل جراحی زیبایی، "بهبود" شکل بافت های طبیعی ایجاد می شود که در چند سال دیگر تغییراتی به دلیل بلوغ در آن ایجاد خواهد شد.

علل شلی واژن :

1- آسیب های حین زایمان طبیعی
– زایمان سخت
– زایمان طول کشیده
– چند قلوزایی
-استفاده از فورسپس ،
و یا روشهای دیگر جهت تسهیل زایمان طبیعی
– پارگی های ناحیه پرینه
– یک اپیزیوتومی غلط حین زایمان طبیعی که ممکن است تا رکتوم یا عضلات اسپکنتر مقعد امتداد یابد .
– تاریجچه یبوست مزمن به دنبال اختلالات روده ای
– سابقه هیسترکتومی و یا عمل جراحی دراوردن رحم
مشکلات ذکر شده با افزایش سن شدیدتر میشوند ولی ممکن است در خانم های جوان تر نیز باعث شلی واژن شده حتی در کسانی که تا بحال هیچ گونه زایمان طبیعی نداشته اند .
جراحی زیبایی واژن کمک میکند به سفت شدن عضلات و تونیسیته واژن و بافت های اطراف به طوری که با قدرت بیشتری عضلات واژن انقباض بیشتری پیدا میکنند و قابل کنترل است .
بنابراین بیمار احساس بهتری هنگام نزدیکی خواهد داشت.

به کمک جراحی زیبایی واژن می توانیم دهانه واژن را کوچک تر و تنگ تر نماییم.

لابیاپلاستی:

جراحی پلاستیک در ناحیه لابیا ( لب های کوچک اطراف واژن ) می تواند به تنهایی و یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود.
جراحی می تواند روی لب های بزرگ ( لابیا ماژور ) انجام گردد .
در جراحی لابیاپلاستی شکل و اندازه لابیا تغییر می کند ، کوچک تر شده و عدم تقارن بین انها اصلاح مگردد .
کدام اقدام جهت عمل جراحی زیبایی زنان لازم است ؟؟
برای انکه تصمیم بگیرید اقدام به جراحی واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی نمایید این مهم است که ابتدا تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را بدانید.
جراحی ترمیمی باعث افزایش فعالیت یک قسمت از بدن میگردد. در حالی که جراحی زیبایی، شکل ظاهری یک قسمت از بدن را تغییر می دهد. مانند جراحی زیبایی بینی یک جراح می تواند ترمیم حفره داخلی بینی را انجام بدهد تا به تنفس بهتر بیمار کمک کند. و یا ممکن است جراحی زیبایی بینی فقط جهت تغییر ظاهر ان انجام شود.

کالج امریکا جراحی هایی که جهت دستگاه تناسلی انجام شده به این نتیجه رسیده اند که تاثیر ان روی بی اختیاری اداراری را بررسی کرده اند.
 برخی از تکنیک های واژینوپلاستی جهت ترمیم دستگاه تناسلی انجام میشود . مانند ترمیم مجرای تولد وقتی اختلالی در واژن وجود دارد.
مثلا بسیار کوتاه است یا واژن وجود ندارد مانند ( vaginal agenise )بنا بر این یک دختر می تواند بزرگ شود و دستگاه ادارای تناسلی نرمال ، نزدیک نرمال ، عادت ماهیانه نرمال داشته باشد .

انواع لابیاپلاستی

لابیاپلاستی انواع گوناگونی دارد که بر اساس نوع لابیاها فرق می‌کند:
لابیامینورپلاستی؛ این عمل زیبایی بر روی لابیامینورها صورت می‌گیرد.
لابیاماژورپلاستی؛ این عمل زیبایی بر روی لابیاماژورها صورت می‌گیرد.
بسته به اینکه فرد نیاز به چه نوع عملی دارد، بر روی لابیاهایش یکی از دو عمل بالا انجام می‌شود. لابیاماژورپلاستی علاوه بر جراحی در برخی موارد همراه با تزریق چربی و فیلر در لابیاماژورها انجام می‌شود.

روش‌های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. همه افرادی که خواهان انجام عمل لابیاپلاستی هستند می‌توانند از بین روش‌های بی‌حسی، بیهوشی و خواب عمیق یک روش را انتخاب کنند. که البته جز مواردی که پزشک صلاح می‌داند که فرد لابیاپلاستی را با روش بیهوشی انجام دهد، روش بیحسی و خواب عمیق ارجحیت دارند.

لابیاپلاستی به سه شکل گوناگون صورت می‌گیرد:

 لابیاپلاستی با تیغ جراحی و روش جراحی
 لابیاپلاستی با لیزر
لابیاپلاستی به روش سافرینگ
(روش سافرینگ مناسب افرادی است که تمایل به ایجاد تغییرات جزی بر روی لابیاهای خود دارند.)
اما دو‌ روش بالامی‌تواند برای اغلب افراد مناسب باشد. برای انتخاب بهترین روش لابیاپلاستی بهتر است که با پزشک مشورت کنید.

جراحی های وابسته به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

اخیر واژینوپلاستی به عنوان یک جراحی زیبایی طبقه بندی شده است ، مانند جوان سازی واژن ، و طراحی شکل واژن ، که نتایج آن مانند سایر جراحی های زیبایی باعث افزایش زیبایی ، اعتماد به نفس ، میباشد.
در حقیقت کالج امریکا ، میگوید دستگاه تناسلی خانمها یک رنج طبیعی بسیار وسیعی دارد که تمام انها جز نرمال طبقه بندی می شود.
ولی راه های مناسب جهت زیباتر کردن لبیا و واژن بررسی شده است. اخیرا تکنولوژی لیزر توسط برخی جراحان ابداع شده که باعث جوان سازی واژن میگردد.
پزشکان مختلف اقدامات مختلف جهت جوان سازی واژن را پیشنهاد می کنند. ولی جامعه جراحان پلاستیک امریکا ، جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی و واژن را تایید نموده و می گوید این اقدام نیاز به بررسی و مطالعات کافی دارد ولی تا به حال کاملا در دنیا موفق بوده است.

در اینجا چند مثال از جوان سازی واژن و جراحی واژن می اوریم:

1- ترمیم واژن و وردی دستگاه تناسلی
2- برداشتن پوشش کلیتوریس
3- افزایش g-spot : نقطه ای در دیواره جلویی واژن میباشد که بسیار حساس بوده و در ارگاسم و افزایش میل جنسی نقش دارد .
بزرگ کردن g – spot به دیواره قدامی واژن

خطرات واژینوپلاستی و لابیا پلاستی

• انجمن امریکا خطرات جراحی زیبایی واژینال را شامل :
1- عفونت
2- تغییرات دایمی احساس جنسی
3- دردهای ادامه دار
4- خراش و ازاردگی
بهترین پیشنهاد برای کاندید عمل جراحی واژینال هستند ان است که احساس و درمان خود درمورد دستگاه تناسلی با پزشکتان مطرح نماید .
و حتی درخواستهای مربوط به عمل جراحی و عمل جراحی مربوط با دستگاه تناسلی را با پزشک خود درمیان بگذارند
ورزش کگل ، می تواند عضلات ضعیف و شل واژن را تقویت نموده و به تسبیت جراحی بیمار و افزایش اعتماد به نفس بیمار کمک نماید .

چگونگی عمل زیبایی واژن برای جوانسازی

عمل واژینوپلاستی دربرگیرنده‌ی جوان سازی واژن، تنگ کردن واژن، سفت نمودن عضلات واژن و ترمیم قسمت خلفی واژن می‌باشد به طوری‌که واژن با قدرت بیشتری انقباض پیدا می‌کند و قابل کنترل است.
عمل زیبایی واژن (پرینورافی، لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی) چگونه انجام می‌گیرد؟ این عمل تحت بی‌هوشی سبک عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام بگرفته و حدود نیم ساعت تا یک ساعت به طول می‌انجامد. در برخی موارد برای افرادی که علاوه بر این مشکل، دچار افتادگی رحم و افتادگی مثانه نیز هستند، انجام آنها همزمان و در یک عمل قابل انجام است. بهبودی پس از عمل سریع بوده و تمامی بیماران بعد از ۳ روز می‌توانند کار و فعالیت‌های عادی خود (به جز رابطه جنسی) را از سر گیرند.
برای برقراری رابطه جنسی باید حدود ۲۷ روز پس از عمل صبر کرد. درد پس از عمل بسیار مختصر بوده و با مصرف مسکن‌های تجویزی کاملا قابل کنترل می‌باشد. در صورت عمل موفقیت آمیز هیچ عارضه‌ای بیمار را همراهی نخواهد کرد.
در برخی موارد بر حسب تمایل بیماران عمل تزریق چربی در لابیا (لب‌های اطراف واژن) به منظور برجسته سازی و زیبایی دستگاه تناسلی خارجی زنان و رفع نسبی تیرگی پوست ناحیه تناسلی به همراه عمل تنگ کردن واژن همزمان انجام می‌شود که به آن لابیاپلاستی گفته می‌شود.

چگونگی عمل زیبایی واژن با لیزر

قابل ذکر است که عمل واژینوپلاستی با لابیاپلاستی فرق می‌کند. جراحی ترمیمی (لابیاپلاستی) عملکرد یک عضو از بدن را تقویت کرده درحالیکه جراحی پلاستیک (واژینوپلاستی) زیبایی یک آناتومی طبیعی را بهبود می‌بخشد.
اخیرا لیزر نیز به پروسه جراحی واژینوپلاستی اضافه شده که مزایای حاصل از لیزر واژینال شامل موارد زیر است:
دقت و اطمینان بیشترخونریزی کمترآسیب کمتر به عروق و بافت‌های اطراف واژنزمان ریکاوری سریعتر

اقدامات و شرایط لازم برای انجام عمل زیبایی واژن

انجام آزمایش پاپ اسمیردرمان عفونت‌های قارچی و باکتریال واژن قبل از عمل جراحیجراحی در افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند نباید انجام شوندبیمار نباید باردار بوده و یا قصد بارداری تا سه ماه اینده داشته باشددر مورد بیماری خاص یا حساسیت، حتما با پزشکتان قبل از عمل جراحی مشورت نماییدپزشک قبل از شروع جراحی به شما اطلاعات کافی درباره عوارض احتمالی بعد از عمل جراحی خواهد داد تا در مورد عمل جراحی به راحتی تصمیم گیری نمایید.

توصیه لازم به خانم‌هایی که تصمیم به انجام عمل زیبایی واژن دارند

بهترین توصیه برای زنانی که قصد دارند جراحی‌های واژن انجام دهند این است که در مورد احساسات و نگرانی‌های خود در مورد اندام تناسلی‌شان و همچنین انتظاراتی که از جراحی دارند یا هر گزینه غیرجراحی دیگر، با پزشک خود با صراحت صحبت کنند.
چگونگی عمل زیبایی واژن برای زیباسازی طبیعی ناحیه ی تناسلی
اندام تناسلی زنان می‌تواند به طور طبیعی ظاهرهای طبیعی متفاوتی داشته باشد که از نظر آناتومی بی‌اشکال هستند. هیچ شکل مشخصی برای واژن و لب‌های آن وجود ندارد.
از طرف دیگر تمریناتی مثل تمرینات کیگل می‌تواند ضعف و شلی عضلات واژن را بهبود بخشد و تحریک جنسی را بیشتر کند (بنابراین الزاما برای رفع مشکل نیازی به عمل جراحی نیست). پزشک مشاور نیز می‌تواند مشکلات مربوط به اعتمادبه نفس جنسی شما را برطرف کند.

عوارض عمل زیبایی واژن

عوارض احتمالی جراحی‌های زیبایی واژن عبارتند از:عفونت تغییرات دائمی در احساسات درد مستمر زخم

مهم ترین چیزهایی که در مورد عمل زیبایی واژن باید بدانیم

انجام جراحی لابیاپلاستی نیاز به اطلاعات زیاد و تجربه زیاد جراح دارند. در حقیقت یک نوع جراحی پلاستیک است که روی دستگاه تناسلی انجام میشود . و پزشک با تجربه می تواند تصمیم بگیرد که اندازه لبیها را چه میزان کوچک تر کرده تا هماهنگی دستگاه تناسلی بهتر شود .
دوره ریکاوری و استراحت بعد از انجام لابیاپلاستی عمل جراحی حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد ، شما می توانید روز بعد جهت معاینه و در صورت داشتن مشکلات و سوالات خاص با پزشک خود ارتباط پیدا کنید . درد و احساس التهاب در افراد مختلف متفاوت است و معمولا بعد از یک هفته بیماران به محل کار خود برمی گردند .
دوره ریکاوری در شخصی با شخص دیگر متفاوت است و دوره ریکاوری کامل حدود ۶ تا ۸ هفته طول میکشد.
در صورت نیاز به بخیه ، بخیه های ظریف و قابل جذب زده میشود که حداقل اسکار را داشته باشد.

ترمیم لابیاپلاستی

ترمیم لابیاپلاستی عملی است که به دنبال عمل اصلی لابیاپلاستی صورت می‌گیرد. اما گروهی تصور دارند مانند بوتاکس و یا بسیاری از فعالیت‌های زیبایی آرایشگاه‌ها، ترمیم لابیاپلاستی یک عمل واجب است. اما این تصور کاملا غلط می‌باشد. عمل ترمیم لابیاپلاستی مانند عمل ترمیم دیگر جراحی‌های زیبایی است و تنها در صورتی نیاز است که جراح لابیاپلاستی فرد به دلیل عدم مهارت کافی و نابلد بودن، نتواند بر روی لابیاها به درستی جراحی زیبایی لابیاپلاستی را انجام دهد.
در اینصورت فرد نیاز به عمل ترمیم لابیاپلاستی دارد، این عمل ترمیمی بسیار سخت و ظریف می‌باشد و توصیه می‌شود پیش پزشک دیگری انجام شود نه پزشکی که بار اول لابیاهای فرد را عمل کرده است. معمولا عمل ترمیم لابیاپلاستی به وفور در بین مراجعین لابیاپلاستی دیده می‌شود که متاسفانه آمار دردناکی است. اغلب بانوان به دنبال کنگره شدن ، عدم قرینگی، بی‌شکل بودن ، کنده شدن و آسیب به اعصاب جنسی لابیاها به دنبال انجام عمل ترمیم لابیاپلاستی هستند.

جراح لابیاپلاستی

جراح لابیاپلاستی بهتر است که جراح زیبایی زنان باشد نه فقط جراح زنان. زیرا این عمل زیبایی واژن  را حتی بسیاری از جراحان زیبایی زنان که به صورت تخصصی دوره‌های عمل‌های زیبایی زنان را گذرانده‌اند نیز نمی‌توانند به خوبی انجام دهند. به همین دلیل توصیه می‌شود به جراحان زیبایی مراجعه شود.
از طرفی به دلیل افزایش آمار کیس‌های ترمیمی لابیاپلاستی توصیه می‌شود برای اطلاع از مهارت پزشک با مراجعین پزشک صحبت شود و یا حضوری به مراکز زیبایی پزشک مربوطه مراجعه شود.

نکاتی کلیدی لابیاپلاستی

نکات مهمی در مورد این عمل زیبایی کاربردی وجود دارد که اکنون به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 برخلاف تصور اشتباه عام، این عمل در کاهش حس جنسی هیچ نقشی ندارد مگر اینکه پزشک مهارت کافی نداشته باشد؛ در صورت انجام آن با تکنیک صحیح، عمل لابیاپلاستی می‌تواند در بهبود روابط جنسی فرد نقش مهمی داشته باشد.
 مراقبت‌های قبل و بعد عمل لابیاپلاستی در نتیجه کار بسیار نقش مهمی دارند، به همین دلیل فردی که قصد دارد این عمل را انجام دهد باید به همه این نکات توجه کند، که لیست کاملی از آن‌ها در سایت دکتر خلیلی موجود است.
قبل از انتخاب جراح به مراکز مختلف مراجعه کنید و با مراجعین صحبت کنید، اینکار برای جلوگیری از انجام عمل ترمیم لابیاپلاستی می‌باشد.
 پس از عمل در صورت ناراضی بودن از شکل لابیاها، عمل ترمیمی لابیاپلاستی را پیش پزشک خود انجام ندهید، زیرا عمل ترمیمی لابیاپلاستی بسیار سخت‌تر از بار اول است و قطعا پزشکی‌ که بار اول نتواند عمل لابیاپلاستی را به درستی انجام دهد در انجام عمل ترمیم نیز ناموفق عمل خواهد کرد.

هزینه لابیاپلاستی

افراد زیادی روزانه جهت اطلاع از هزینه عمل‌های لابیاپلاستی به ما مراجعه می‌کنند. تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی تنها پس از معاینه فرد صورت می‌گیرد. زیرا هزینه لابیاپلاستی بر اساس شکل و فرم لابیاها تعیین می‌شود و بسته به انتخاب روش بیحسی و بی‌هوشی متغیر است.
در ضمن هزینه‌های لابیاپلاستی تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نمی‌باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره دکتر مظفر جلالی
خانم دکتر سیما جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی
تخصص خود را دانشگاه تهران (تخصص زنان و زایمان و نازایی) در سال 1398 به پایان رسانید
عضو انجمن جراحان ایران-عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران-عضو انجمن
جراحی های کم تهاجمی لاپاراسکوبی و نیز عضو انجمن لیزر ایران می باشد
تماس با دکتر
تهران،گیشا،بین خیابان ۱۲و ۱۴،ساختمان پزشکان خاتم،طبقه ۳،واحد1
info@drjalali.net
02188263428
آخرین مطالب