دکتر سیما مظفر جلالی
info@drjalali.net
آدرس ایمیل مدیریت
02188263428
تلفن تماس مطب
9 صبح تا 19 شب
ساعت کاری

تفاوت لابیاپلاستی با لبیوریداکشن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

واژینوپلاستی روشی است که هدف آن "سفت کردن" واژن است که از زایمان واژینال یا پیری شل یا سست می شود. برخی از جراحان ادعا می کنند حتی می تواند حساسیت را بهبود ببخشد - ادعایی که دانشکده زنان و زایمان و متخصص زنان در آمریکا (ACOG) به شدت با آن به چالش کشیده اند.

در حالی که درست است که بافت های واژن می توانند کشش کنند ، سفت شدن جراحی بافت واژن به خودی خود نمی تواند یک پاسخ جنسی افزایش یافته را تضمین کند ، زیرا میل ، برانگیختگی و ارگاسم پاسخ های پیچیده ، بسیار شخصی هستند که به همان اندازه از نظر عاطفی ، معنوی و بین فردی به دلیل زیبایی شناختی شرط می شوند. آنهایی که علاوه بر این ، "حساسیت" جنسی به طور خودکار منجر به لذت بیشتر نمی شود - در واقع می تواند منجر به درد شود.
عمل جراحی پلاستیک روی لب ("لب" اطراف واژن) می تواند به تنهایی یا با واژینوپلاستی انجام شود. جراحی را می توان در لابیاپلاستی (لب های بزرگتر ، بیرونی واژن) یا لب کوچک انجام داد (کوچکتر ، لب های داخلی واژن) .Labiaplasty اندازه یا شکل لبه ها را تغییر می دهد ، به طور معمول آنها را کوچکتر می کند یا عدم تقارن بین آنها را تصحیح می کند.
جراحی ترمیمی در مقابل جراحی زیبایی

 

برای اینکه تصمیم بگیرید که آیا باید واژینوپلاستی یا لابیاپلاستی را در نظر بگیرید ، مهم است که تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را درک کنید.


واژینوپلاستی (Vaginoplasty ) چیست ؟

واژینوپلاستی (Vaginoplasty ) چیست ؟

واژینوپلاستی روشی است که هدف آن “سفت کردن ” (تنگ کردن) مهبل (واژن) است، که به دلائلی مانند زایمان و یا پیری دچار شل شدن گردیده است. واژن در اثر ضعف عضلات آن دارای گشادی می شود که برای تنگ کردن و ترمیم آن از جراحی واژینوپلاستی استفاده می شود. برخی از جراحان ادعا می کنند که حتی می توانند حساسیت واژن را بالا ببرد. ادعایی که کالج متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان (ACOG) آمریکا درحال تحقیق در این زمینه است.  درست است که در این روش جراحی بافتهای واژن می توانند کشیده شوند، اما جمع کردن بافت واژن از طریق عمل جراحی، زیادکردن میل جنسی را تضمین نمی کند زیرا میل جنسی، تحریک و ارضای جنسی بسیار پیچیده و مسئله ای شخصی است که وابسته به عوامل احساسی، معنوی و میان فردی است. علاوه بر این، حساسیت جنسی به طور خودکار منجر به لذت جنسی نمیشود، بلکه به درد منجر می شود.


لابیاپلاستی (Labiaplasty) چیست ؟

لابیاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) نامیده میشود، میتواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی میتواند بر روی لب بزرگ(بیرونی) یا لب کوچک اندام تناسلی زن انجام گیرد. لابیاپلاستی اندازه و شکل لابیا را تغییر داده و میتواند آنها را کوچکتر کرده و یا تقارن بین آنها را اصلاح کند.


تفاوت جراحی ترمیمی با جراحی زیبایی

برای تصمیم گیری درمورد اینکه واژینوپلاستی انجام دهید یا لابیاپلاستی ، مهم است که تفاوت بین جراحی ترمیم کننده و جراحی زیبایی را درک کنید. جراحی ترمیمی عملکرد یک عضو از بدن را بهبود میبخشد درحالیکه جراحی پلاستیک زیبایی، آناتومی طبیعی بدن را از نظر زیبایی شناسی تغییر می دهد. بعنوان مثال بینی را در نظر بگیرید: جراح میتواند حفره های داخلی بینی را برای بهبود وضعیت تنفس فرد بازسازی کرده(جراحی ترمیمی) و یا برای بهبود ظاهر بینی شکل آن را تغییر دهد(جراحی زیبایی). این تمایز مهمی است زیرا دانشگاه امریکایی زنان و زایمان، جراحیها و نتایج را برای برطرف کردن مشکلات عملکردی مثل بی اختیاری ادرار ارزیابی می کنند. اما این دانشگاه درمورد جراحی زیبایی واژن بخاطر خطرات و فقدان اطلاعات پزشکی کافی محتاط تر برخورد می کند. بعنوان مثال بعضی عمل های واژینوپلاستی ابتدا بعنوان جراحی ترمیمی برای ترمیم نواقص مادرزادی درصورت بدشکلی واژن ایجاد شد تا دختر بتواند به طور طبیعی ادرار، عادت ماهیانه و عمل جنسی داشته باشد.
جراحی ترمیمی عملکرد بخشی از بدن را بهبود می بخشد ، در حالی که جراحی زیبایی زیبایی شناسی آناتومی طبیعی را تغییر می دهد. می توانید در مورد آن مانند یک کار بینی فکر کنید: یک جراح می تواند حفره های داخلی بینی را بازسازی کند تا به شما کمک کند بهتر نفس بکشید و یا از نو شکل خود را تغییر دهید ، فقط به خاطر ظاهر.
این یک تمایز مهم است ، زیرا کالج زنان و زایمان و جراحان آمریکایی جراحی ها و نتایج را برای رفع مشکلات عملکردی مانند بی اختیاری ادرار ارزیابی می کنند. اما ACOG به دلیل خطرات و عدم وجود اطلاعات علمی در مورد ایمنی و اثربخشی ، در مورد عمل جراحی زیبایی واژن احتیاط و محتاط است.
بعنوان مثال ، بعضی از روشهای واژینوپلاستی در ابتدا به عنوان جراحی ترمیمی برای ترمیم نقایص هنگام تولد هنگام واژینال نادرست ، خیلی کوتاه یا غایب (مانند در آژانس واژینال) ایجاد شده اند ، به طوری که یک دختر می تواند بزرگ شود تا دچار ادرار طبیعی ، قاعدگی شود. و مقاربت

جراحی های مربوط به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

اخیراً واژینوپلاستی جزئی از جراحیهای زیبایی واژن بعنوان «جوانسازی واژن» شده است. جراحان پلاستیک و متخصصین زنان و زایمان، جراحی های زیبایی خود را با شعارهایی مثل بالا بردن زیبایی و اعتمادبه نفس تبلیغ می کنند. در واقع، اندام تناسلی زنان به طور طبیعی ظاهرهای طبیعی متفاوتی میتواند داشته باشد که از نظر آناتومی بی اشکال هستند. هیچ شکل مشخصی برای واژن و لبهای آن وجود ندارد.جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی، یکی از جراحی های زیبایی در بین زنان است که اخیرا با توجه به بالا رفتن دانش مردم از علوم درمانی و راهکارهای زیبایی این جراحی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.
با گسترش فن آوری های نوین درمانی و پیشرفت پزشکی، این جراحی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و همچنان رو به پیشرفت است ؛
جراحی لابیاپلاستی به اصلاح لابیا ها که همان لب های کوچک و بزرگ بخش خارجی واژن هستند اختصاص دارد.
برخی زنان با مشکلات فرمی و نازیبایی واژن مواجهند و برای جبران این بدشکلی دست به کارهای گوناگونی می زنند که اصولی ترین و اثربخش ترین روش برای زیبایی واژن همین جراحی لابیاپلاستی است.


در کشور ما پزشکان متخصص زنان و زایمان نیز خدمات زیبایی واژن را انجام می دهند. از جراحی زیبایی واژن موسوم به لابیاپلاستی برای اصلاح عدم قرینگی لابیا ها ، تغییر سایز یا کوچک نمودن آنها ، رفع ایرادات فرمی و برطرف نمودن چین و چروک های موجود بهره گیری می شود.
در این جراحی می توان عمل واژینوپلاستی را با هدف تنگ نمودن واژن نیز انجام داد. شایان ذکر است که تصمیم گیری در رابطه با اقدام این جراحی ها وابسته به نظر و صلاحدید پزشک جراح است.

قبل از هر چیز باید بدانید :
تیرگی و یا چروک بودن دستگاه تناسلی در برخی افراد ، یک مساله طبیعی است.
اندازه لب های تناسلی، به میزان میل جنسی ارتباطی ندارد.
نگران نامتقارن بودن لب های تناسلی نباشید، زیرا امری شایع و طبیعی است.
هرگز آلت تناسلی خود را با اشخاص دیگر (مخصوصا فیلم های موجود در فضای مجازی) مقایسه نکنید.
در نهایت باید بدانیم ،  بسیاری افراد فکر میکنند شکل دستگاه تناسلی شان “غیر طبیعی” است. در صورتی که طیف شکل دستگاه تناسلی زنان بسیار گستره است و غالبا نیز طبیعی می باشند.


انواع روش های جراحی زیبایی واژن

  • جراحی زیبایی واژن با لیزر
  • جراحی زیبایی واژن با RF
  • جراحی زیبایی واژن با پی آرپی (PRP)
  • جراحی زیبایی واژن با تزریق ژل به واژن
  • جراحی زیبایی واژن با نخ
  • جراحی زیبایی واژن با تزریق چربی به واژن
     

خطرات عمل واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

انجمن امریکا خطرات جراحی زیبایی واژینال را شامل موارد زیر می داند :
۱- عفونت
۲- تغییرات دایمی احساس جنسی
۳- دردهای ادامه دار
۴- خراش و ازاردگی

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی جزو جراحی های ایمن و بی خطر محسوب می شود.
این عمل اگر توسط جراحی حرفه ای و در کلینیک یا مراکز درمانی معتبر انجام شود، بی خطر خواهد بود. پس از این عمل، بدلیل بخیه های زده شده، معمولا افراد نیاز دارند تا یک روز از کمپرس یخ استفاده کنند.
تا سه روز امکان دارد دچار درد و ورم در ناحیه واژن خود شوند که با مسکن ها قابل رفع است. بعد از حداکثر یک هفته به بهبودی کامل دست پیدا می کنند.
پس از حداکثر یک ماه نیز شخص می تواند رابطه جنسی خود را از سر بگیرد.


گشاد شدن واژن

گشاد شدن واژن

بسیاری از مراجعه کنندگان به مرکز ما علت گشاد شدن واژن را انجام آمیزش های جنسی متعدد می دانند، در صورتی که هیچ تحقیق علمی این موضوع را به اثبات نرسانده است .
 علت  گشادی واژن معمولا انجام زایمان های متعدد طبیعی ، ژنتیک و در برخی از موارد عدم تناسب آلت مرد و واژن زن می باشد.


علل شلی واژن

آسیب های حین زایمان طبیعی
زایمان سخت
زایمان طول کشیده
چند قلوزایی
استفاده از فورسپس و یا روشهای دیگر جهت تسهیل زایمان طبیعی
پارگی های ناحیه پرینه
یک اپیزیوتومی غلط حین زایمان طبیعی که ممکن است تا رکتوم یا عضلات اسپکنتر مقعد امتداد یابد.

مشکلات گشادی واژن

سوزش و خارش واژن
بی اختیاری مدفوع
بی اختیاری ادرار
کم شدن رطوبت واژن


تنگ کردن واژن با نخ یکی از تکنیک های  جراحی زیبایی واژن برای درمان گشادی واژن است .

تکنیک سافتنینگ
یکی از روش های جدید لابیاپلاستی labiaplasty که با دستگاه مخصوصی انجام می شود روش سافتنینگ می باشد که در این روش با استفاده از وسیله ای مخصوص سافلینگ، لابیا ها بدون ایجاد برش و بخیه زدن تراش داده می شود باید به این نکته اشاره کرد که انجام این  روش لابیاپلاستی برای افرادی مناسب می باشد که اندازه لابیاهای آن ها کوچکتر از یک سانت و یا خواستار تغییر شکل و تغییر رنگ لابیا می باشند.
laser vaginal rejuvenation

در واقع لابیاپلاستی labiaplasty شامل عمل ها و تکنیک هایی است که در نهایت منجر به زیبایی لابیاها و ایجاد یک هارمونی مناسب در دستگاه تناسلی زنان می شود و در مقابل عمل لبیوریداکشن است که متاسفانه در اکثر موارد با استفاده از نام لابیاپلاستی  برای بیمارن انجام می گرید که تکنیک ساده ای است که نیاز به مهارت خاصی ندارد.

 

سفید کردن واژن | لابیاپلاستی | تنگ کردن واژن | تنگ کردن واژن با روش های خانگی | دکتر سیما مظفر جلالی | لابیوپلاستی | تنگ کردن واژن با لیزر

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان با شماره ۰۲۱۸۸۲۶۳۴۲۸ و ۰۲۱۸۸۲۶۳۹۵۳ تماس بگیرید.
برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره دکتر مظفر جلالی
خانم دکتر سیما جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی
تخصص خود را دانشگاه تهران (تخصص زنان و زایمان و نازایی) در سال 1398 به پایان رسانید
عضو انجمن جراحان ایران-عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران-عضو انجمن
جراحی های کم تهاجمی لاپاراسکوبی و نیز عضو انجمن لیزر ایران می باشد
تماس با دکتر
تهران،گیشا،بین خیابان ۱۲و ۱۴،ساختمان پزشکان خاتم،طبقه ۳،واحد1
info@drjalali.net
02188263428
آخرین مطالب