دکتر سیما مظفر جلالی
info@drjalali.net
آدرس ایمیل مدیریت
02188263428
تلفن تماس مطب
9 صبح تا 19 شب
ساعت کاری

مقالات

قاعدگی یا پریود سیکل دورانی است که همه زن ها از زمان رسیدن به بلوغ جنسی به صورت ماهانه با آن دست و پنجه نرم میکنند ، قاعدگی فرایندی طبیعی برای خانم ها بوده که البته همراه با درد و خونریزی است . سنی که اکثر زن ها دچار قاعدگی یا پریود میشوند از حدود 12 یا 13 سالگی آغاز شده و این فرایند در هر ماه در تاریخ مشخصی به مدت پنج الی هفت روز طول میکشد ، این فرایند قاعدگی یا همان پریودی هر ماه در زمان مشخص خود اتفاق می افتد ، به همین دلیل است که به آن عادت ماهانه نیز میگویند که البته زمان وقوع آن برای هر شخص متفاوت میباشد .نکته مهم در مورد پریودی این است که این فرایند شما را برای بارداری آماده کرده و چند روز پس از اتمام دوره ی پریودی تخمک گذاری رحم آغاز شده و دوره ی تخمک گذاری رحم نیز تا حدود یک هفته ادامه خواهد داشت . از آنجایی که مباحث و سوالات زیادی در مورد دوره قاعدگی وجود دارد ، این مطلب را آماده کرده ایم تا پرسش ها و ابهامات دوره پریودی را برطرف کرده و شما این دوره ماهانه را با آشنایی کامل بگذرانید . چرا که قاعدگی فرایند بسیار مهمی برای خانم ها بوده و رعیت باید ها و نباید های این دوره الزامی میباشد تا از بروز هرگدونه مشکلی که مربوط به پریودی شود جلوگیری شده و مسائل و مشکلات بوجود آمده را برطرف کنید . در دوران قاعدگی با توجه به تغییرات هورمونی و شرایطی که دارید برخی کارها را نباید انجام بدهید, اینجوری وضعیت روحی و جسمی بهتری خواهید داشت. در ادامه به بررسی کامل ممنوعیت های دوره ی قاعدگی خواهیم پرداخت.

شاید شما نیز بارها اسم دستگاه لیزر مونالیزا تاچ را در مطب متخصصان زنان شنیده باشید و برای شما سؤال پیش آمده باشد که این مونالیزا تاچ چیست که انقدر در مورد آن بحث‌های گوناگونی می‌شود. شما به عنوان یک خانم باید با این دستگاه لیزر معجزه‌گر آشنا شوید.اکنون تا انتهای این مقاله با ما باشید تا از معجزه‌های این دستگاه لیزر عالی صحبت کنیم.

دهانه رحم محلی مابین رحم و واژن است که در پایین‌ترین نقطه رحم و در بالاترین نقطه واژن قرار گرفته است. زمانی که مخاط صورتی رنگ داخل گردنه رحم به بافت مخملی و قرمز تغییر پیدا کند، به آن زخم دهانه رحم گفته می‌شود.
(غالبا این قرمزی زمانی رخ می‌دهد که لایه داخلی دهانه رحم، تا بیرون آن کشیده شود)، اما اصطلاح زخم که به این عارضه اطلاق می‌شود، یک اصطلاح کاملا عامیانه و غیر علمی است.انتهای واژن، توسط گردن رحم (دهانه ی رحم یا سرویکس ) به جسم رحم راه دارد. در نتیجه در معاینات زنان با اسپکلوم،  بخش بیرونی آن کاملا قابل مشاهده و ارزیابی است. هم چنین هنگام نزدیکی، آلت با قسمت بیرونی دهانه رحم برخورد می کند. زخم دهانه رحم یک بیماری به حساب نمی آید. بیشتر خانم ها تا زمانی که آزمایش انجام ندهند از این مشکل آگاهی پیدا نمی کنند. این مسئله مشکلی جدی برای سلامتی ایجاد نمی کند. اگر باردار هستید، به جنین آسیبی نمی رسد. در صورتی درمان ضروری می شود که ترشحات شما را آزار دهند یا با رابطه جنسی تداخل داشته باشند.

تخمک گذاری یک فرایند ماهانه است که طی آن تخمدان ها تخمک آزاد می کنند. پس از این، تخمک سفری را به سمت لوله های فالوپ آغاز می کند و ممکن است توسط اسپرم ها بارور شود یا نشود. اینکه پس از این فرایند چه اتفاقی می افتد، کاملا به این نکته بستگی دارد که تخمک به وسیله اسپرم، بارور می شود یا خیر. آگاهی از علائم تخمک‌گذاری این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید زمان تخمک‌ گذاری خودتان را دقیق‌تر مشخص‌ کنید و با برنامه‌ریزی دقیق و انجام نزدیکی جنسی در وقت مناسب، احتمال باردار شدن خود را به میزان چشمگیری افزایش دهید. در این مطلب روش‌هایی ارائه شده است که به کمک آنها می‌توانید ​​زمان دقیق تخمک‌گذاری را تعیین کنید. علائم تخمک گذاری که به شناسایی زمان باروری کمک می کنند با توجه به علائم تخمک گذاری نسبت به این نشانه های تخمک گذاری عادت کنید. نشانه ها حاکی از آن است که تشخیص نشانه ها مشکل است. زمانی که بدانید به دنبال چه چیزی می گردید، شگفت زده خواهید شد که چقدر آسان خواهد بود.تخمک گذاری زمانی است که یک تخمک از تخمدان آزاد می شود. بهترین راه پیشبینی دوران باروری، استفاده از مشخصات سیکل قاعدگیتان است. با استفاده از سه عدد طول دوره قاعدگی، مدت زمان قاعدگی و آخرین دوره قاعدگیتان می توانید این دوران را مشخص کنید و یکی دیگر از دقیق‌ترین روش‌ها برای پیش‌بینی زمان تخمک‌گذاری، سنجش سطح هورمون با استفاده از کیت پیش‌بینی تخمک‌گذاری است.

چندین شرایط مختلف می تواند باعث ایجاد درد در ناحیه پایین سمت راست شکم شود. برخی از این موارد شدید هستند و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند ، بنابراین شناخت تفاوت ها مهم است.درد خفیف در قسمت تحتانی شکم قبل از قاعدگی امری طبیعی است، اما زمانی که این درد شدت پیدا می‌کند، موجب نگرانی می‌شود. همچنین اگر این درد ناشی از قاعدگی نباشد به‌طورجدی باید بررسی شود.تشخیص و درمان به ‌موقع بسیار ضروری است وگرنه می‌تواند تاثیر بسیار بد و مهلکی داشته باشد. برای پیشگیری اولین گام اصلاح وضعیت غذایی است.در این مطلب درباره علل درد لگن در خانم ها برای شما صحبت می کنیم. درد لگن مربوط به درد شکم در قسمت زیر ناف می باشد. برای تشخیص و درمان مناسب مشکل، باید به پزشک متخصص مراجعه کرد.

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی است که به وسیله آن، شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را بهبود می بخشند. آمارها نشان می دهد بیشتر خانمهایی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، تمایل به کاهش اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود دارند. واژینوپلاستی (vaginoplasty) یکی از جراحی های زیبایی شایع و پر طرفدار بین خانمهاست.

فیبروم رحم یک تومور غیر سرطانی رحم است. آنها رشدهایی هستند که در بافتهای اتصال دهنده رحم ایجاد می شوند. آنها به سایر قسمتهای بدن گسترش نمی یابند (متاستاز می شوند) و معمولاً تهدید کننده زندگی نیستند.
فیبروم رحمی ممکن است در قسمت های مختلف رحم رشد کند ، اما بیشتر آنها در دیواره رحم ایجاد می شود. آنها معمولاً در سالهای تولید مثل بزرگتر می شوند و بعد از یائسگی کوچک می شوند. فیبروم رحمی ممکن است خطر ناباروری را افزایش دهد.

لابياپلاستي يکي از روش هاي زيبايي شناختي است که بيشترين افزايش تعداد عمليات را در سال هاي اخير نشان داده است ، اگرچه تعداد مطلق اين روش ها هنوز بسيار کم است. هیپرتروفی Labia minora نه تنها باعث ناراحتی عملکردی و مشکلات جنسی می شود بلکه باعث خجالت و نگرانی زیبایی شناختی نیز می شود. لابیاپلاستی هیچ اثری روی محل ارگاسم خانم ها(کلیتوریس) ندارد و باعث خدشه دار شدن میل جنسی و از بین رفتن ارگاسم در بانوان نمی شود بلکه به اوج رسیدن میل جنسی(ارگاسم) را بهبود می بخشد زیرا خیلی از اوقات می بینیم خانم ها به علت تعریق در ناحیه لابیا ها(بزرگ بودن لابیا ها موجب عرق سوز در ناحیه می شود) دچار زخم (crotion) در ناحیه لابیا ها می شوند که با هیچ پماد و داروی ضدقارچ درمان نمی شود. و سیکل معیوب درمان های قوی ضد عفونت و عرق کردن و دوباره رشد قارچ و میکروب در ناحیه ولو و لابیا ها ادامه می یابد.

واژینوپلاستی روشی است که هدف آن "سفت کردن" واژن است که از زایمان واژینال یا پیری شل یا سست می شود. برخی از جراحان ادعا می کنند حتی می تواند حساسیت را بهبود ببخشد - ادعایی که دانشکده زنان و زایمان و متخصص زنان در آمریکا (ACOG) به شدت با آن به چالش کشیده اند.

خارش یا تحریک در هر جای بدن می تواند باعث ناراحتی شود. اما وقتی در ناحیه‌ای به اندازه مهبل (واژن) و روده (لوزه ، کلیتوریس و باز شدن واژن) رخ دهد ، به خصوص ناراحت کننده خواهد بود. بیشتر خارش و سوزش دستگاه تناسلی یک نگرانی اساسی نیست. اما از آنجا که آنها می توانند علائم عفونت باشند ، همیشه خوب است که با پزشک  خود تماس بگیرید. خارش واژن میتواند بنا بر دلایل مختلفی از جمله عفونت ، تغیرات هورمونی و یائسگی ایجاد شود و معمولا جای نگرانی نیست و بزودی خوب میشود اما اگر خارش واژن طولانی بوده یا فرد را به شدت آزار دهد بهتر است برای ویزیت به پزشک مراجعه کند . احتمالا هر کسی قبلا خارش واژن را تجربه کرده باشد اگر این خارش ها همراه با ترشحات غیر طبیعی واژن باشد ممکن است مشکل ساز شود

بطور کلی زایمان به دو صورت طبیعی (فیزیولوژیک) و جراحی (سزارین) انجام میشود و معمولا توصیه میشود که زایمان بصورت طبیعی روند خود را طی کند مگر در موارد خواص و اضطراری که به روش های سزارین انجام میشود در این مقاله به بررسی مزایا ، معایب و چگونگی انجام هرکدام میپردازیم.از آن طرف با پیشرفت علم‌پزشکی این روزها زایمان طبیعی به روش‌های متعددی در کشور انجام می‌شود. این روش‌ها اغلب برای خانم‌های در آستانه مادر شدن ناآشناست. درحالی که بسیاری از این روش‌ها می‌تواند درد کمتری را در مسیر زایمان متوجه مادر کند تا فرزند خود را بدون انجام عمل جراحی و بیهوشی و بلافاصله بعد از تولد در آغوش بگیرند. هیچ‌کس قادر به پیش‌بینی دقیق زمان شروع فرایند زایمان نیست. تاریخی که پزشک به شما می‌دهد تقریبی است و گاهی ممکن است درد زایمان حتی حدود سه هفته پیش از این تاریخ یا دو هفته پس از آن شروع شود که مسئله‌ای طبیعی است.

ناباروری که امروزه در 15 تا 20 درصد زوج های ایرانی دیده میشود به معنی باردار نشدن پس از روابط جنسی بدون پیشگیری است . نا باروری علل مختلفی دارد که گاهی مربوط به زنان و گاهی مربوط به مردان یا هردو است در این مقاله به بررسی دلایل ، راه های تشخیص و درمان  ناباروری میپردازیم که البته در برخی موارد دلایل آن هرگز مشخص نمیشود. ولی آیا درمان ناباروری زنان تنها جراحی است ؟ با دقت بیشتری بخوانید چراکه نتیجه تحقیقات دانشمندان برای بررسی روش های طبیعی در درمان ناباروری زنان آورده شده است. به علاوه چند روش خانگی برای درمان ناباروری و نازایی به شما آموزش میدهیم ، تا با آن بتوانید ناباروری و نازایی خود را برطرف کنید

یائسگی یک انتقال طبیعی در زندگی است که از سنین 40 تا 55 سالگی شروع می شود. در این مدت ، تخمدانهای شما کوچکتر می شوند و تولید هورمون های استروژن و پروژسترون که چرخه قاعدگی را کنترل می کنند ، متوقف می شوند ، تخم های شما تخلیه شده و باروری کاهش می یابد. سرانجام ، دیگر قادر نیستید باردار شوید. یائسگی یک مرحله طبیعی از زندگی زنان است و زمانی روی می دهد که زن ، قدرت باروری خود را از دست می دهد ، تخمدان ها قدرت کافی برای انجام اعمال فیزیولوژیک و طبیعی دوران باروری خود را ندارند و تخمک گذاری اتفاق نمی افتد ، در این مرحله ابتدا قاعدگی ها نامنظم شده و سپس فرد ، قطع دائمی قاعدگی را تجربه می کند. با افزایش سن در خانم‌ها تخمدان‌ها هورمون کمتری (مخصوصا استروژن) ساخته و ترشح می‌کنند بنابراین به تدریج قاعدگی‌ های فرد نامنظم می‌شود و پس از مدتی به طور کامل متوقف می‌شود. موضوع جالب در مورد یائسگی این است که زمان بروز یائسگی در میان اغلب زنان مشابه سن یائسگی مادرشان است.

دستگاه تناسلی بانوان که همان وازن نام دارد پس از گذشت مدتی دچار افتادگی و شل شدگی می شود که این عوامل بستگی به چیزهای مختلفی دارد یکی از عواملی که باعث شل شدن واژن می شود زایمان کردن است که امروزه راه حلی به نام چگونگی عمل زیبایی واژن وجود دارد که خانم ها می توانند با استفاده از آن دوباره زیبایی و تنگ کردن را به این قسمت از بدنشان هدیه دهند و همچون روزهای قبل از زیبا بودن آن ناحیه لذت ببرند.

سندرم تحریک بیش از حد تخمدان ها (OHSS) ، بعد از تزریق داروهای هورمونی جهت لقاح خارج رحمی (IVF) اتفاق می افتد.
تزریق داروهای هورمونی ناباروری ، رشد تخمک ها را در تخمدان ها تحریک می کند، مقادیر بیش از حد این هورمون ها در بدن شما منجر به بروز سندرم تحریک بیش از حد تخمدان ها (OHSS) می شود که در این حالت تخمدان ها ورم می کند و درد ایجاد می شود.

از بین بردن موهای زائد یک اولویت شخصی است. بعضی از دختران موهای خود را اصلاح می کنند ، یا برای داشتن یک "موم بیکینی" به سالن می روند. برخی دیگر ترجیح می دهند تقریباً هر روز اصلاح کنند ، اما اکثر آنها فقط آن را رها می کنند. برای تمیز نگه داشتن بدن لازم نیست موهای موجود در این ناحیه را پاک کنید. در حقیقت ، هیچ گونه مزایای سلامتی برای از بین بردن موهای چرکی وجود ندارد.

 

تنگ کردن واژن با روش های خانگی و پزشکی

 

 

 

تنگ کردن واژن با روش های مختلف پزشکی و خانگی امکان پذیر است که در این مقاله یک به یک به توضیح و بررسی آنها خواهیم پرداخت. اما ابتدا اصلی ترین دلایل گشاد شدن واژن و برخی باور های غلط در این باره را بررسی خواهیم کرد

 
راههای ارتباطی با دکتر سیما مظفر جلالی متخصص زنان ، زایمان و نازایی
 
تهران ، گیشا ، بین خیابان ۱۲و  ۱۴، ساختمان پزشکان خاتم ، طبقه ۳ ، واحد1
 
تلفن تماس مطب :                                                     88263428-021
 
آدرس ایمیل دکتر جلالی :                                       info @ drjalali . net
 
اکانت اینستاگرام :                                               dr_mozafarjalali
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

| لاپیاپلاستی | رفع تیرگی واژن | تنگ سازی واژن | جوانسازی واژن | کوچک کردن لابیا | روشن کردن ناحیه تناسلی |درمان ناباروری | جراحی زیبایی واژن | زایمان،متخصص زنان و زایمان | سفید کردن واژن |

دکتر سیما مظفر جلالی تحصیلات خود را در دانشگاه تهران (تخصص زنان و زایمان و نازایی)
در سال ۱۳۸۹ به پایان رسانید و در دوره های تکمیلی سنوگرافی – لاپاراسکوپی – کولپوسکوپی
اونکولوژی- تغذیه و مکمل غذایی و لیزر در جلسات مختلف معرفی لیزر کشور ایتالیا- لیزر کشور
اسپانیا- لیزر کشور آلمان و آمریکا شرکت داشته و در چندین کنگره بین المللی در کشورهای مختلف
شرکت نموده و چندین مقاله در مجلات خارجی و داخلی نوشته است

در بیمارستانهای لاله – بهمن – آتیه – پیامبران – ابن سینا – رسالت و … فعالیت دارد .

عضوانجمن جراحان ایران – عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران – عضو انجمن جراحی های کم تهاجمی لاپاراسکوپی ایران ونیز عضو انجمن لیزر ایران می باشد.

اکثر خانم ها به زیبایی تمام بخش های بدن ، بسیار بها میدهند ولی باید به این موضوع توجه داشته باشند که تغییر رنگ برخی از قسمت های بدن از جمله تیرگی واژن ناحیه تناسلی، یک موضوع شاید طبیعی محسوب شود بدین سبب اکثر افراد به دنبال رفع تیرگی واژن هستند .

در اکثر افراد ناحیه مدیترانه و خاورمیانه مخصوصا افرادی که پوست به نسبت تیره تری دارند رنگ برخی نواحی بدن مانند ناحیه تناسلی تیره تر از دیگر نواحی بدن است  که موجب دغدغه و نگرانی بسیاری از خانم ها نسبت به زیبایی و جذابیت ظاهری شان شده  و باعث میشود اعتماد به نفس کمتری در روابط جنسی خود داشته باشند.

صفحه1 از2
درباره دکتر مظفر جلالی
خانم دکتر سیما جلالی متخصص زنان زایمان و نازایی
تخصص خود را دانشگاه تهران (تخصص زنان و زایمان و نازایی) در سال 1398 به پایان رسانید
عضو انجمن جراحان ایران-عضو انجمن جراحان زنان و زایمان ایران-عضو انجمن
جراحی های کم تهاجمی لاپاراسکوبی و نیز عضو انجمن لیزر ایران می باشد
تماس با دکتر
تهران،گیشا،بین خیابان ۱۲و ۱۴،ساختمان پزشکان خاتم،طبقه ۳،واحد1
info@drjalali.net
02188263428
آخرین مطالب